Zdjęcie pochodzi z zawodów wędkarskich o Nagrodę Starosty Powiatu Iławskiego z 2021 r., kiedy to po raz pierwszy uczestniczyła w nich kobieta –  Agnieszka Malinowska, reprezentująca Gminę Lubawa. Fot. www.powiat-ilawski.pl (M. Rogatty)


W sobotę 30 września odbędą się XXIV Powiatowe Zawody Wędkarskie o Nagrodę Starosty Powiatu Iławskiego. W tym roku będą to zawody spławikowe. Zapraszamy do zapisów! Tradycyjnie odbędą się one w Iławie nad Małym Jeziorakiem, a udział w nich wezmą reprezentacje miast i gmin z terenu powiatu. Na zawody zaprasza Samorząd Powiatu Iławskiego i Iławskie Towarzystwo Wędkarskie.Coroczne zawody o Nagrodę Starosty popularyzują sport wędkarski w powiecie iławskim, aktywizują i integrują środowisko wędkarskie. Rozgrywane są w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej i drużynowej, na tzw. żywej rybie (po zważeniu wypuszczone do wody). Drużynę stanowi 3 – osobowy zespół zawodników zgłoszony przed rozpoczęciem zawodów. Miejscem jest linia brzegowa jeziora Jeziorak Mały z wyłączeniem pomostów i innych miejsc określonych przez organizatora. Wędkowanie odbywa się tylko z brzegu, bez wchodzenia do wody (wyjątek stanowi pomost wędkarski, który można stosować pod warunkiem, że dwie z czterech nóg muszą mieć kontakt z gruntem brzegu jeziora). Przynęty mogą być pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, zabrania się stosowania żywej lub martwej rybki, ikry ryb oraz przynęt sztucznych. Zawodnik na wylosowanym stanowisku może wędkować maksymalnie na 1 wędkę (na stanowisku może posiadać dowolną ilość wędek do zastosowania).

Zasady naliczania punktów (indywidualnie, drużynowo):

– wynik indywidualny = waga złowionych ryb przez zawodnika,

– wynik drużyny = suma wagi złowionych ryb przez trzech zawodników drużyny,

– przelicznik punktowy: każdy gram złowionej ryby = 1 punkt.

Ustala się na następujące wymiary ochronne gatunków  ryb: – KARP 35 cmAMUR 40 cm, –  LIN 30 cm, – SANDACZ 50 cm, – SZCZUPAK 50 cm, – SUM 70 cm, – WZDRĘGA 15 cm,WĘGORZ 60 cm

Na wszystkie pozostałe gatunki ryb poławiane w czasie zawodów nie wprowadza się  wymiarów ochronnych. Nad prawidłowym przebiegiem sportowej rywalizacji i zachowania określonych  zasad regulaminem czuwać będzie Komisja Sędziowska.

ZGŁOSZENIA

 W zawodach mogą wziąć udział mieszkańcy powiatu iławskiego, którzy ukończyli 18 lat.

Zgłoszenia uczestnictwa w zawodach należy dokonać telefonicznie, do dnia 19 września 2023 r., w godz. 7:15 do 15:15 pod numerem telefonu 89 649 07 06 (Magdalena Rogatty).

Liczba uczestników zawodów jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.


 

PROGRAM ZAWODÓW

Godz.  7.00 –  zbiórka zawodników – parking przy hali widowiskowo-sportowej
(od strony Małego Jezioraka)

Godz.  7.00 –  7.30   – odprawa i losowanie stanowisk

Godz.  7.30 –  8.30   – przygotowanie stanowisk

Godz.  8.30 – 12.00  – zawody

Godz. 12.00 – 13.00 – ważenie ryb, podsumowanie wyników

Godz. 13.00 – 14.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (Zespół Szkół
im. Konstytucji 3 Maja przy ul. Mierosławskiego 10 – świetlica
internatu).


PLAKAT INFORMACYJNY

plakat wędkarze

REGULAMIN

Regulamin – XXIV zawody o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego (30.09.2023) – spławikowe

OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

             Obowiązek informacyjny w związku z przetwarzaniem danych osobowych