Anna Urzędowska, nauczyciel, oligofrenopedagog w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, która jest jedną z 12 osób nagrodzonych w tym roku przez Starostę. Na zdjęciu w towarzystwie Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego (po prawej stronie)  oraz dyrektora placówki Wojciecha Wegnera

Dzień Edukacji Narodowej w placówkach oświatowych Powiatu Iławskiego był niezwykle uroczysty. W dwóch szkołach wizytę złożył Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz gość specjalny Mateusz Szauer – I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski.  Odwiedzili oni Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie.

Wicewojewoda złożył gratulacje wyróżnionym nauczycielom. Elżbieta Gościńska, dyrektor Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie przyjęła gratulacje za przyznaną Nagrodę Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Natomiast Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymał nauczyciel Arkadiusz Michalski  ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie). Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski wręczył natomiast nagrody starosty pracownikom tych placówek.

NAGRODY STAROSTY POWIATU IŁAWSKIEGO W TYM ROKU OTRZYMALI:

• Tadeusz Wrzodak, nauczyciel geografii i informatyki w ZSO im. S. Żeromskiego w Iławie;
  • Grzegorz Olszlegier, nauczyciel geografii i informatyki w ZSO im. S. Żeromskiego w Iławie;
  • Marta Brzozowska, nauczyciel języka niemieckiego w ZS im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie;
  • Anita Madujska, nauczyciel biologii w ZS im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie;
  • Sylwia Tomanek, wicedyrektor ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie;
  • Krzysztof Śmigielski, nauczyciel informatyki i edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół w Lubawie;
  • Anna Gaszczyńska, nauczyciel języka polskiego w ZS im. Ireny Kosmowskiej w Suszu;
  • Agnieszka Gawrych, nauczyciel oligofrenopedagog w ZSR im. H i S. Sierakowskich w Kisielicach;
  • Anna Urzędowska, nauczyciel oligofrenopedagog w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie;
  • Mariusz Grossmann, psycholog w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie;
  • Izabela Klonowska, dyrektor ZS im. Konstytucji 3 Maja w Iławie;
  • Beata Szczepaniak-Furman, dyrektor ZS im. I. Kosmowskiej w Suszu.

Przedstawiciele władz samorządu Powiatu Iławskiego uczestniczyli także w uroczystościach szkolnych w innych placówkach: wicestarosta Maciej Rygielski w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie, członek Zarządu Powiatu Iławskiego Jarosław Piechotka w Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu oraz w Zespole Szkół Rolniczych im. Heleny i Stanisława Sierakowskich w Kisielicach, członek Zarządu Powiatu Iławskiego Marcin Bednarczyk w Zespole Szkół w Lubawie, Sekretarz Powiatu Iławskiego Anna Empel w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie oraz Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie, w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie. Tego dnia młodzież odebrała także stypendia Starosty Powiatu Iławskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

FOTOGRAFICZNA RELACJA Z POWIATOWYCH UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ:

www.powiat-ilawski.pl (Fot. M. Rogatty) (Archiwum szkół) (Fot. Marian Żuchowski)