W sobotę 12 października Powiatowy Urząd Pracy w Iławie ponownie otworzy swoje drzwi dla mieszkańców. Dzień otwarty organizowany jest zarówno dla uczniów planujących swoją przyszłą ścieżkę edukacyjną i zawodową, jak i osób, które myślą o zmianie zawodowej, a nie mogą odwiedzić urzędu w ciągu tygodnia.

Na uczestników wydarzenia czekać będą specjaliści, w tym doradca zawodowy oraz pośrednik pracy. Doradca zawodowy pomoże rozpoznać mocne strony, umiejętności i cechy osobowościowe przydatne na rynku pracy. Udzieli również informacji o aktualnych trendach, zawodach przyszłości i zapotrzebowaniu na konkretne kwalifikacje. Pośrednik pracy pomoże z kolei znaleźć oferty zatrudnienia dopasowane do kwalifikacji i oczekiwań.
Na spotkanie z doradcą zawodowym obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać pod numerem telefonu 89 644 32 07.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również skorzystać z pomocy specjalistów w tworzeniu profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, w tym CV i listu motywacyjnego. Podczas dnia otwartego będzie można zapoznać się z możliwościami wsparcia kierowanymi do osób do 30. roku życia, a także zapisać się na warsztaty z kompetencji cyfrowych, które pomagają zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy.

Dla pierwszych 25 osób, które 12 października odwiedzą Powiatowy Urząd Pracy w Iławie, przygotowano specjalne zestawy praktycznych gadżetów.

Dzień otwarty Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie odbędzie się w sobotę 12 października w siedzibie urzędu przy ulicy 1 Maja 8B w Iławie, w godzinach od 9:00 do 12:00.

Autor: Witold Krotowski, Powiatowy Urząd Pracy w Iławie