W poniedziałek, 2 września 2024 r., w Starostwie Powiatowym w Iławie, przy ulicy Andersa 2A, rozpocznie działalność nowy, terenowy punkt paszportowy dla mieszkańców powiatu iławskiego, ale i powiatów ościennych. Zapowiedź utworzenia takiego punktu była tematem kwietniowej konferencji prasowej samorządowców z Powiatu Iławskiego, dziś się urzeczywistnia.

Informacja o planach uruchomienia punktu paszportowego w Iławie pojawiła się w kwietniu tego roku, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Iławie, w której uczestniczyli m.in. samorządowcy, którzy od lat zabiegali o stworzenie takiego punktu. Gospodarzem konferencji był Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski a gościem specjalnym Mateusz Szauer, I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, który przekazał wyczekiwaną wiadomość.

– To bardzo dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców powiatu iławskiego, jak i powiatów ościennych – mówi Mateusz Szauer, I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski. – W budynku starostwa w Iławie będzie teraz można zarówno złożyć wniosek paszportowy, jak i odebrać swój dokument.

Nowy terenowy punkt paszportowy w Iławie zostanie otwarty już 2 września. To dla mieszkańców istotne udogodnienie, bo dotychczas – aby uzyskać dokument – trzeba się było udać do Olsztyna i to dwukrotnie: najpierw, aby złożyć wniosek o wydanie paszportu, a później – aby odebrać dokument. Od 2 września wszystko załatwimy na miejscu.

Jak informował na konferencji w kwietniu Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, po stronie Starostwa Powiatowego w Iławie jest przygotowanie i zabezpieczenie pomieszczeń, a także ich wyposażenie. Koszty dotyczące pracowników i sprzętu teleinformatycznego będą po stronie urzędu wojewódzkiego. – Bardzo się cieszę, bo jest to dla nas okazja, by pokazać dobrą współpracę – komentował wówczas starosta Bielawski.

Nowy punkt paszportowy znajdować się będzie na parterze urzędu Starostwa Powiatowego w Iławie.

www.powiat-ilawski.pl, www.infoilawa.pl

Fot. gov.pl