W niedzielę 17 września Starostwo Powiatowe w Iławie (Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji) brało udział w wydarzeniu o zasięgu regionalnym, pod nazwą Piknik Edukacyjny LOVE ROWER.  Organizatorem pikniku był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Powiat Iławski, wspólnie z iławską Informacją Turystyczną  już po raz trzeci wziął udział w tym przedsięwzięciu, podobnie jak inne samorządy Warmii I Mazur, których w tym roku było kilkanaście.

To upalne, niedzielne popołudnie podczas Pikniku Love Rower w Olsztynie uznajemy za wybitnie udane! Stoisko Powiatu Iławskiego i Informacji Turystycznej w Iławie odwiedziły setki dzieci z rodzicami i opiekunami. Uczestnicy poruszali się na przeróżnych pojazdach, najczęściej na rowerach i hulajnogach. Podczas pikniku wydano prawie 900 kart obiegowych dzieciom, a  warto wspomnieć, że każde z dzieci było z opiekunami, czasem z kilkoma osobami. Wszyscy oni odwiedzali wyznaczone stoiska, w tym nasze. Od organizatora, czyli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wiemy, że w tym roku padł rekord frekwencji ale i liczby stoisk m.in. samorządów. Park Centralny w Olsztynie tego dnia odwiedziło kilka tysięcy osób, i nie byli to wyłącznie olsztynianie. Nasze powiatowe stoisko odwiedzili mieszkańcy m.in. Giżycka, Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc, ale także pochodzący z Iławy mieszkańcy Olsztyna, którzy z dużym sentymentem wspominali lata szkolne spędzone w Iławie.

Zaprezentowaliśmy uroki Powiatu Iławskiego korzystając z materiałów promocyjnych, map oraz broszur. Do dyspozycji gości stoiska były także drobne upominki, które były nagrodą za udział w quizach, które natomiast cieszyły się ogromnym powodzeniem, szczególnie ze strony najmłodszych uczestników. Piknik połączony był organizacyjnie z Warmińsko-Mazurskim Forum Drogowym. Kolejne Love Rower 15 września 2024 r.

KRÓTKA FOTORELACJA: