Oprawa fotograficzna: uczennice Weronika Dumkiewicz, Maria Toczek, opiekun nauczyciel Marcin Urbański


Prawdziwe muzyczno – modowe show zaprezentowała w poniedziałkowy wieczór młodzież z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie. Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie wraz z uczniami klas o profilu technik przemysłu mody. Goście wypełnili salę po brzegi.



Zanim rozpoczął się koncert i pokaz życzenia wszystkim Paniom złożyli samorządowcy, m.in. Mateusz Szauer, I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Robert Turlej, Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz gospodarz Samorządu Powiatu Iławskiego, Starosta Bartosz Bielawski. Wśród gości koncertu byli także: Marcin Bednarczyk, Członek Zarządu Powiatu Iławskiego, radni Rady Powiatu Iławskiego, Reneta Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie, burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski oraz dyrektor placówki, w której odbywał się koncert, Elżbieta Gościńska, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy powiatu.

Był to koncert połączony z niebanalnym pokazem mody, bo stworzonym w ramach inicjatywy pn. „Skrojone na wymiar planety”, przygotowany przez uczniów z klas o profilu przemysłu modowego, ale nie tylko. Młodzi projektanci z pokolenia Z na rzecz odpowiedzialnej mody – to hasło przewodnie pokazu, który miał także edukować. Kreacje stworzone z resztek poprodukcyjnych oraz używanych materiałów zrobiły na wszystkich wrażenie, a przy tym są prawdziwym wyrazem odpowiedzialności za środowisko. Szkolnej społeczności należą się ogromne gratulacje za tę inicjatywę, a muzykom podziękowania za świetny koncert. To był niezapomniany wieczór.

Po raz pierwszy koncert odbywał się w połączeniu z pokazem mody. Wybór nie był przypadkowy, gdyż w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie od lat świetnie prosperują klasy o profilu modowym. Młodzi adepci sztuki projektowania mają w szkole do dyspozycji pracowanie, w których uczą się projektowania wyrobów odzieżowych na figury różnego typu; opracowywania podstawowej dokumentacji techniczno-technologicznej wyrobów odzieżowych; wykonywania form i szablonów elementów wyrobów odzieżowych; prawidłowego doboru materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich; obsługi podstawowych maszyn i urządzeń stosowanych przy wytwarzaniu wyrobów odzieżowych, zgodnie z wymaganiami technologicznymi; organizowania i nadzorowania procesów wytwarzania odzieży. Efekty ich kreatywności i pracy mogliśmy podziwiać  w poniedziałek. Gratulujemy!


O oprawę fotograficzną zadbała także młodzież z samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 roku w Iławie:

Weronika Dumkiewicz i Maria Toczek, pod opieką nauczyciela Marcina Urbańskiego.