Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników zawodów oraz gości (Fot. M.Rogatty)

Jubileuszowe, XXV Powiatowe Zawody Wędkarskie o Nagrodę Starosty Powiatu Iławskiego – już za nami! Odbyły się one w sobotę 12 października nad Małym Jeziorakiem. Iławskie Towarzystwo Wędkarskie ponownie okazało się nie do pokonania! Jego przedstawiciele zajęli pierwsze miejsca – zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Gratulacje! – Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów – stałym bywalcom oraz wędkarzom, który przystąpili do zawodów po raz pierwszy. Szczególnie dziękujemy ekipie z Gminy Zalewo, która zagościła na zawodach po wieloletniej przerwie. Serdecznie wszystkich zapraszamy za rok!

Nagrody w imieniu Starosty Powiatu Iławskiego wręczał Ryszard Kabat, członek Zarządu Powiatu Iławskiego, doceniając znaczenie sportu wędkarskiego, który według niego, poza sportową konkurencją, pełni także rolę integracyjną.  Pogratulował wszystkim zwycięzcom sukcesów a uczestnikom udziału w zawodach.

Przypomnijmy, zawody rozgrywane są w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej i drużynowej zgodnie z zasadami Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Wynik indywidualny = waga złowionych ryb przez uczestnika zawodów, wynik drużyny = łączna waga złowionych ryb przez trzech zawodników drużyny. Zawodnik otrzymuje jeden punkt za każdy gram złowionej ryby.

W konkurencji indywidualnej:

• I miejsce Wojciech Kwiatkowski – Iławskie Towarzystwo Wędkarskie (4 660 punktów);
  • II miejsce – Wojciech Konkel – Gmina Lubawa (4 220 punktów);
  • III miejsce – Bartosz Kulwicki – Miasto Iława (3 830 punktów).

W konkurencji drużynowej:

• I miejsce Iławskie Towarzystwo Wędkarskie Wojciech Kwiatkowski, Stanisław Niedzielski, Robert Sawicki (10 290 punktów);
  • II miejsce – Gmina Lubawa Agnieszka Malinowska, Andrzej Mówiński, Wojciech Konkel (8 330 punktów);
  • III miejsce – Miasto Lubawa Krzysztof Wojtasz, Przemysław Łątkowski, Łukasz Laskowski(7 600 punktów).

Sędzią Głównym zawodów był Andrzej Sieński, drugim sędzią natomiast Roman Jarmoczyk.

FOTORELACJA Z XXV POWIATOWYCH ZAWODÓW WĘDKARSKICH O NAGRODĘ STAROSTY POWIATU IŁAWSKIEGO, IŁAWA 12.10.2024 r.:

www.powiat-ilawski.pl (Fot. M.Rogatty)