Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie prowadzi rekrutację uczestników do projektu: „Wsparcie pieczy zastępczej w Powiecie Iławskim”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021 – 2027. Termin składania dokumentów upływa dnia 31 października 2024 r.

Cel projektu: „Promocja i wsparcie pieczy zastępczej oraz usamodzielnianych wychowanków z terenu powiatu iławskiego poprzez realizację Indywidualnej Ścieżki wsparcia opartej na szczegółowej diagnozie potrzeb dla 375 osób (129 wychowanków pieczy zastępczej,  64 usamodzielnianych wychowanków, 75 rodziców zastępczych i 100 kandydatów na rodziny zastępcze) oraz szkolenia dla 7 pracowników PCPR z obszaru pieczy zastępczej w okresie 01.09.2024-31.08.2028”.

W okresie trwania projektu planuje się przeprowadzenie rekrutacji cztery razy (raz na dany nabór). Projekt jest realizowany od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2028 r.

W projekcie udział mogą wziąć mieszkańcy Powiatu Iławskiego, tj.:

• Dzieci umieszczone w pieczy zastępczej,

• Usamodzielniani wychowankowie,

• Rodzice zastępczy,

• Kandydaci na rodziców zastępczych.

Szczegółowy zakres wsparcia oraz warunki zgłoszenia do udziału w projekcie są dostępne w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa, we wzorze Umowy, a także u Pracowników PCPR.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

W przypadku chęci wzięcia udziału w projekcie ZAPRASZAMY do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie, ul. Andersa 3A oraz do kontaktu tel.: 89 649 04 50  i przez e-mail: sekretariat@pcprilawa.pl.

ZAŁĄCZNIKI (Formularze i deklaracje do wypełnienia):

Formularz rekrutacyjny

Formularz rekrutacyjny PCPR Iława

Formularz rekrutacyjny KANDYDACI

Formularz rekrutacyjny DZIECI

Deklaracja projekt pracownicy PCPR

Deklaracja projekt kandydaci RZ

Deklaracja projekt dzieci i młodzież

Deklaracja projekt dorośli

Termin składania dokumentów upływa dnia 31 października 2024 r.

Plakat PCPR