Na zdjęciu osoby, które przyczyniły się do otwarcia Terenowego Punktu  Paszportowego w Powiecie Iławskim: I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sekretarz Stanu Tomasz Szymański, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król (Fot. M.Rogatty)

W poniedziałek 2 września 2024 r. rozpoczął pracę  Terenowy Punkt Paszportowy w Starostwie Powiatowym w Iławie. Z tej okazji do urzędu powiatowego przybyli goście, by ten moment zaakcentować. Briefing prasowy odbył się przed budynkiem urzędu a brali w nim udział: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sekretarz Stanu Tomasz Szymański, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król, I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer oraz gospodarz urzędy Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.

W dniu otwarcia, do godz. 14:00, wnioski o paszport złożyło już 50 osób. Przypomnijmy, Terenowy Punkt Paszportowy wchodzi w skład Oddziału Paszportów Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obsługiwać będzie mieszkańców Powiatu Iławskiego, ale także powiatów ościennych i nie tylko. W przypadku wyrabiania paszportów nie obowiązuje rejonizacja. Podczas spotkania Starosta Bartosz Bielawski zaznaczył, że otwarcie punktu to efekt zabiegów, które poczynili samorządowcy na przestrzeni ostatnich lat. Minister Tomasz Szymański poinformował natomiast, że punkt paszportowy w powiecie Iławskim był naturalną koleją rzeczy, gdyż jak mówił, wystarczyła najprostsza analiza potrzeb w kontekście liczby mieszkańców powiatu i powiatów okolicznych, z której jasno wynikało, że taka obsługa jest absolutnie koniczna.

Terenowy Punkt Paszportowy czynny jest od poniedziałku do piątku.

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 8:00-15:00

Środa w godzinach 9:00- 16:50.