Masz podejrzane zmiany skórne, przebarwienia lub nieregularne znamiona? A może potrzebujesz konsultacji torakochirurga? Już 24 sierpnia, w godzinach 10:00-14:00, będziesz miał możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami dermatologii oraz torakochirurgii!

To wyjątkowa okazja, aby zadbać o swoje zdrowie – zapisy już trwają!

Zarejestruj się telefonicznie pod numerem 518 702 453.

Dla kogo?

1. Pacjenci z podejrzanymi zmianami skórnymi – Jeśli masz znamiona o nieregularnych kształtach, przebarwienia, lub inne niepokojące zmiany skórne, warto skonsultować się ze specjalistą. Lekarze dermatolodzy z Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą przeprowadzać badania, aby wcześnie wykryć ewentualne zagrożenia, takie jak czerniak.
  2. Pacjenci zdiagnozowani ze zmianami płucnymi – Konsultacje dla osób z wykrytymi zmianami w płucach poprowadzi specjalista torakochirurg z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. Pamiętaj, aby przynieść aktualne badania obrazowe (np. RTG lub tomografię), które pomogą w ocenie dalszego postępowania.

Dlaczego przeglądanie znamion jest tak ważne, zwłaszcza latem?

Lato to czas zwiększonego narażenia skóry na szkodliwe promieniowanie UV, które może prowadzić do powstawania nowych znamion lub zmian w już istniejących. Regularne kontrole dermatologiczne, szczególnie po okresie letnim, są kluczowe w profilaktyce czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Wczesne wykrycie nieprawidłowości może uratować życie, zwiększając szanse na skuteczne leczenie.

Co oferujemy podczas Białej Soboty?

1. Konsultacje dermatologiczne – Lekarze specjaliści z Kliniki Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie będą badać podejrzane znamiona i zmiany skórne w celu ich wczesnej diagnozy.
  2. Konsultacje torakochirurgiczne – Specjalista torakochirurg z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc w Olsztynie będzie prowadził konsultacje dla pacjentów ze zmianami płucnymi, oceniając, czy istnieje potrzeba interwencji chirurgicznych.

Jak się zarejestrować?

Aby skorzystać z konsultacji, obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Zapisy prowadzone są pod numerem 518 702 453 w godzinach 8:00 – 14:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy akcji:

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie

Biała Sobota jest finansowana z budżetu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie