Fot. Infoilawa.pl

Mecz Pokazowego Agnieszki Radwańskiej – ikony polskiego tenisa, który odbył się w sobotę 20 lipca na iławskich kortach, sprawił wiele radości gościom wydarzenia. Mecz mistrzyni był zwieńczeniem 32. Turnieju Kotewicz Cup, organizowanego od lat przez Jarosława Kotewicza, pochodzącego z Iławy lekkoatlety, skoczka wzwyż. Patronat nad turniejem objął m.in. Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski. Patronami byli także: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Mecz Agnieszki Radwańskiej był niebywałą gratką dla publiczności, przyciągnął imponującą grupę fanów tego pięknego sportu na korty w Iławie. Mecz był zwieńczeniem 32. Turnieju Kotewicz Cup. Turniej ten od lat organizuje Jarosław Kotewicz, pochodzący z Iławy lekkoatleta, skoczek wzwyż, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, finalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Publiczność na kortach była zachwycona wydarzeniem i spotkaniem z mistrzynią! Agnieszka Radwańska to finalistka Wimbledonu 2012, wiceliderka rankingu WTA, zwyciężczyni kończącego sezon turnieju WTA Finals w 2015 roku. W parze z mistrzynią był Dawid Celt, polski tenisista i trener, jej sparingpartner, kapitan polskiej kadry tenisistek w Pucharze Federacji, ekspert i komentator tenisowy. Zmierzyli się oni w meczu deblowym z duetem olsztyńsko-warszawskim, który wygrał Turniej Kotewicz Cup. Po meczu publiczność mogła spotkać się z Agnieszką Radwańską, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i otrzymać autograf.  Organizator zadbał także o artystyczne akcent podczas wydarzenia. Przed publicznością zaprezentowała się Anna Hnatowicz, uczestniczka Voice of Poland, X-Factor, Mam Talent, Szansy na Sukces. Artystka koncertowała z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, a także śpiewała na scenie Opery Nova. Zaśpiewał także Tadeusz Seibert, polski wokalista i aktor, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy o specjalności wokalistyka jazzowa oraz wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Finalista 10. edycji programu rozrywkowego The Voice of Poland.
Patronat nad Turniejem i meczem pokazowym objął m.in. Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.
oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

FOT. M.Rogatty (www.powiat-ilawski.pl), Fot. Infoilawa