Fot. pixabay.com

Powiat Iławski podpisał umowę o powierzenie grantu w ramach Projektu „Cyberbezpieczny samorząd”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowej, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. W ramach grantu wsparte zostaną 3 podmioty: Starostwo Powiatowe w Iławie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie oraz Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.

Celem projektu jest wzmocnienie i wprowadzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji, podniesienie poziomu wiedzy i cyberświadomości wśród pracowników, podniesienie poziomu kwalifikacji personelu IT oraz wdrożenie rozwiązań technologicznych w celu minimalizacji ryzyka utraty dostępności, integralności oraz poufności danych. W efekcie realizacji projektu przeszkoleni zostaną pracownicy administracyjni jednostek objętych grantem. Głównym tematem szkolenia będzie cyberbezpieczeństwo. Dodatkowo przeszkoleni zostaną pracownicy IT. Ponadto, w ramach projektu zakupione zostaną sprzęty, podnoszące poziom cyberbezpieczeństwa w jednostkach.

Wartość projektu: 850.000,00 zł

Dofinansowanie: 850.000,00 zł (w tym 83% stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, oraz 17% stanowi dofinansowanie z budżetu państwa)

loga