To duża niespodzianka dla miłośników tenisa! W zbliżającej się 32. edycji turnieju Kotewicz Cup, który corocznie odbywa się na kortach przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie, zagra Agnieszka Radwańska! Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski. Mecz pokazowy polskiej gwiazdy tenisa odbędzie się  w sobotę 20 lipca, o godz. 17:00.

Turniej od ponad 30 lat organizuje Jarosław Kotewicz, pochodzący z Iławy lekkoatleta, skoczek wzwyż, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Finalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Agnieszka Radwańska to ikona polskiego tenisa. Polka 20. razy wygrała turniej WTA (Women’s Tennis Association), 2. turnieje ITF (International Tennis Federation), swego czasu zajmowała 2. miejsce w światowym rankingu tenisistek. Właśnie zawodniczka tego pokroju i tej klasy zagra w najważniejszym meczu Kotewicz Cup 2024. Oczywiście pomysłodawcą zaproszenia gwiazdy polskiego i światowego tenisa jest główny organizator, Jarosław Kotewicz.

– Tegoroczny turniej odbędzie się w dniach 19-21 lipca. W sobotę, 20 lipca, o godzinie 17.00 zostanie rozegrany mecz, w którym Agnieszka Radwańska w parze z Dawidem Celtem, a więc swoim mężem i jednocześnie sparingpartnerem, zmierzy się ze zwycięską parą turnieju deblowego. Będzie to nagroda główna tego turnieju – tłumaczy Kotewicz. – Tegoroczny turniej składać się będzie z rozgrywek debla mężczyzn, debla kobiet i mikstów.

Mecz będzie można zobaczyć uzyskując zaproszenia, które dostępne będą już od poniedziałku 15 lipca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie, ul. Andersa 2A (pokój nr 13A) – kontakt telefoniczny: 89 649 07 06. Wstęp na mecz jest bezpłatny, ale tylko na zaproszenia.

Organizatorem turnieju jest Jarosław Kotewicz, pochodzący z Iławy lekkoatleta, skoczek wzwyż, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Finalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 r.

J. Kotewicz

PLAKAT PROMUJĄCY WYDARZENIE