Natalia Gapska od 8 lat działa w ZHP (Fot. Hufiec ZHP Iława)


 Natalia Gapska, uczennica z Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie jest laureatką Powiatu Iławskiego w Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.Reprezentuje tym samym Powiat Iławski na arenie ogólnopolskiej. W kwietniu tego roku Natalia przeszła pomyślnie eliminacje do ogólnopolskiej edycji konkursu. W związku z tym została zaproszona na Galę XXXI Stołecznej Edycji tego konkursu do Warszawy, która odbywa się 17 czerwca w Teatrze Polskim. Gratulujemy!

Poza galą, organizatorzy konkursu tj. warszawska Fundacja „Świat na Tak”, zaprosiła laureatów wraz z opiekunami, już dzień wcześniej, tj. 16 czerwca, na integrację do Zamku w Pułtusku. W programie m.in. rejs zamkowymi gondolami po rzece Narew, wieczorem kolacja przy świecach w zamkowej restauracji.

 Kilka słów o laureatce powiatowej, Natalii Gapskiej

Całym sercem i duszą harcerka – od ośmiu działa w Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP Iława), od roku jako drużynowa 1 Iławskiej Drużyny Wędrowniczej  „Ryś”. Trzy ostatnie lata to także wolontariat w PCK. Natalia została nagrodzona podczas  gali osiągnięć „Najaktywniejszy Wolontariusz”. Od 2 lat działa także w Samorządzie Uczniowskim. Zawsze gotowa nieść pomoc, inicjuje akcje charytatywne na rzecz osób, które dotknęła tragedia życiowa. Wrażliwa, empatyczna, uśmiechnięta dziewczyna. Jej praca na rzecz innych jest systematyczna i długofalowa, ponadto nie ustaje w doskonaleniu swoich kompetencji w pracy wolontariackiej.

www.powiat-ilawski.pl