Organizatorem Festynu Edukacyjnego Bezpieczny Powiat był Samorząd Powiatu Iławskiego, a mieszkańców zapraszał Starosta Powiatu Iławskiego, Bartosz Bielawski. Ideą przedsięwzięcia jak zawsze była edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa, skierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale także do osób dorosłych.

W sobotnie południe gości przywitał Wicestarosta Powiatu Iławskiego, Maciej Rygielski oraz niedawno wybrany Członek Zarządu Powiatu Iławskiego, Jarosław Piechotka. Obecni byli przedstawiciele służb mundurowych, m.in. Waldemar Pankowski, Komendant Powiatowy Policji w Iławie, Elżbieta Piętka, kierownik Urzędu Celno – Skarbowego w Iławie, Piotr Szysler, zastępca Komendanta KP PSP Iława, dyrektor Sanepidu Maciej Mikołajczyk. W trakcie Festynu pojawił się także kolejny przedstawiciel Zarządu Powiatu Iławskiego, Marcin Bednarczyk, który zapowiedział występ gwiazdy tegorocznego eventu, akrobatę rowerowego, sportowca Jonasza Pakulskiego – uczestnika X edycji programu MAM TALENT.

Goście Festynu odwiedzili stoiska tematyczne m.in. wszystkich służb mundurowych i sanitarnych z Powiatu Iławskiego. A byli nimi:

* POLICJA,

* STRAŻ POŻARNA,

* SŁUŻBA WIĘZIENNA,

* NADLEŚNICTWO IŁAWA,

* STRAŻ OCHRONY KOLEI,

* 42 BATALION LEKKIEJ PIECHOTY Z MORĄGA,

* URZĘDU CELNO-SKARBOWY W IŁAWIE.

* WOPR Iława

* PCK Iława,

* HUFIEC ZHP Iława,

* POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA,

* POWIATOWY SZPITAL IM. WŁ. BIEGAŃSKIEGO w IŁAWIE

* GRUPA NIEFORMALNA PRZYGOTOWANA IŁAWA

Zaprezentował się także:

* KLUB SPORTOWY PIECHOTKA TEAM

* GRUPA RAJDOWA LRACING z Lubawy

* Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie – SYMULATORA DACHOWANIA.

Najmłodsi mieli do dyspozycji:

* DMUCHANĄ ZJEŻDŻALNIĘ

* STANOWISKO MALOWANIA TWARZY

* WATĘ CUKROWĄ i POPCORN przygotowaną przez WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ W IŁAWIE

* GROCHÓWKĘ

* FOTOBUDKĘ

Wokalne umiejętności zaprezentowała natomiast młodzież z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie.

FOTORELACJA Z FESTYNU EDUKACYJNEGO BEZPIECZNY POWIAT, IŁAWA 8 CZERWCA 2024 R.:

www.powiat-ilawski.pl (Fot. M. Rogatty)