6 maja 2024 roku (poniedziałek) o godz. 9.00,  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie ul. Andersa 2A odbędzie się I sesja Rady Powiatu Iławskiego VII kadencji.

Proponowany przez Komisarza porządek obejmuje:

1. Otwarcie sesji przez najstarszego wiekiem Radnego obecnego na sesji i stwierdzenie jej prawomocności.

2. Wręczenie Radnym zaświadczeń o wyborze na Radnego Rady Powiatu Iławskiego.

3. Złożenie ślubowania przez Radnych.

4. Wybór Przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego.

5. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Starosty Powiatu Iławskiego,

6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wicestarosty Powiatu Iławskiego,

7. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu Iławskiego,

8. Podjęcie uchwały w sprawie wskazania członka Zarządu Powiatu Iławskiego z którym nawiązuje się stosunek pracy,

9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia liczby Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Iławskiego,

10. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Iławskiego,

11. Podjęcie uchwały w sprawie powołania stałych komisji Rady Powiatu Iławskiego i określenia ich zadań.

12. Zamknięcie obrad I Sesji Rady Powiatu.