We wtorek 5 grudnia 2023 r. na Pływalni Miejskiej w Iławie odbyły się X Mikołajkowe Zawody w Pływaniu Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. W zawodach wystartowali zawodnicy ze szkół i ośrodków specjalnych z Olsztyna, Elbląga, Ostródy i Iławy. Honorowy patronat X Mikołajkowych Zawodów w Pływaniu Ośrodków Szkolno-Wychowawczych naszego województwa objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, który ufundował medale dla wszystkich zawodników oraz puchary dla poszczególnych ośrodków. W dniu zawodów Powiat Iławski reprezentowała Ewa Junkier, Przewodnicząca Rady Powiatu Iławskiego.

Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych, w zależności od stopnia zaawansowania umiejętności pływackich, bez przyboru i z przyborem. Na zakończenie zawodów przeprowadzono wyścigi sztafet. Pierwsze miejsce zdobyła sztafeta ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Elblągu. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Uczniowski Klub Sportowy „ARKA”. Prowadzącym zawody był Pan Dominik Jaskulski, któremu bardzo dziękujemy. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom, którzy w znaczący sposób przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia sportowego.

Dziękujemy:

* Staroście Powiatu Iławskiego za ufundowanie medali i pucharów;

* Burmistrzowi Iławy za możliwość organizacji zawodów sportowych na basenie;

* Dyrektorowi Iławskiego Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji Wojciechowi Żmudzińskiemu za udostępnienie basenu na zawody;

* Stowarzyszeniu Szkole Pływania „ORKA” za ufundowanie nagród dla każdego uczestnika zawodów;

* Kierownikowi Radosławowi Serafinowi za okazaną pomoc w organizacji zawodów na basenie;

* Prezesowi PKS Iława Markowi Machnio za nieodpłatne użyczenie autokaru do dowozu uczniów na basen;

* Zespołowi Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „ARKA” za pomoc w zorganizowaniu zawodów;

* Sklepikowi w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych za napoje dla zawodników;

* Małgorzacie Lewko i Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „JESTEŚMY” w Iławie za ufundowanie cukierków dla wszystkich uczestników zawodów;

* Marioli Konicz i Justynie Stramskiej za smaczne i pożywne drożdżówki dla każdego zawodnika.

Chcielibyśmy również serdecznie podziękować: zawodnikom za wrażenia i sportową rywalizację, a kibicom z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie za niesamowitą atmosferę i doping. Paniom Ani Urzędowskiej i Izabeli Bujnowskiej – za ogrom pracy włożonej przy organizacji zawodów. Sędziom zawodów: Krzysztofowi Wacławskiemu, Tomaszowi Kamińskiemu, Bartoszowi Laskowskiemu, Arkadiuszowi Michalskiemu i Beacie Sikorskiej.

Opiekunom zawodników: Sabinie Wtulich, Wiesławie Dudzie i Maciejowi Lewandowskiemu oraz nauczycielom Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych za wsparcie i pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wspaniałej atmosfery tych wyjątkowych zawodów w pływaniu.

Autor: Agnieszka Jaskulska

FOTORELACJA Z ZAWODÓW: