W poniedziałek 2 października w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbyło się oficjalne zakończenie I edycji konkursu powiatowego „Czujka w domu może uratować Twoje życie”.  Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.Mieszkańcy powiatu iławskiego, którzy wzięli udział w konkursie poprzez prawidłowe udzielenie odpowiedzi na pytania ankiety konkursowej i złożyli ją w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie wzięli udział w losowaniu nagród.  Odbyło się ono 27 września w siedzibie starostwa.

Laureatom konkursu czujki tlenku węgla wręczył Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Komendant Powiatowy PSP w Iławie st. bryg. Piotr Wlazłowski. Jak informują organizatorzy to nie ostatnia edycja konkursu! Czujka czadu to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed tlenkiem węgla, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy, ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Sponsorami nagród w konkursie byli:

Powiat Iławski, Państwowa Straż Pożarna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, AISKO / Kidde – Bezpieczni w domu, Bank Spółdzielczy w Suszu, Bank Spółdzielczy w Iławie.

Fot. KP PSP Iława, Agnieszka Drapiewska (Starostwo Powiatowe w Iławie)


FOTORELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSIE POWIATOWYM: