Czwarta edycja Biegu Charytatywnego DOBRO WRACA już 10 grudnia. Bieg jest organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie oraz grupę biegaczy, na rzecz  podopiecznych z Domu dla Dzieci w Kisielicach, w tym roku także w Suszu (otwarcie nowej placówki wychowawczej w Suszu nastąpi niebawem). Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski,  jak co roku, objął to wydarzenie patronatem.Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się w poniedziałek 23 października. Organizatorzy informują, że czwarta edycja pozwala na wybór czterech dystansów biegu. Metą są oczywiście Kisielice, ale do biegu można dołączyć w różnych miejscach.

– 28 km z Iławy do Kisielic;

– 17 km z Ząbrowa do Kisielic;

– 12 km z Gałdowa do Kisielic;

– 6 km z Łęgowa do Kisielic;

Już zgłosiło się 42 Mikołajów – biegaczy na starcie, a zapisy trwają. Możesz być jednym z nich! Wpisowym na bieg mogą być: przybory szkolne, środki higieny osobistej, ręczniki, pościel, papier ksero, vouchery do sieciówek, wejściówki na basen, kręgielnię, kino, albo inwencja własna uszczęśliwiająca dziecko. W sprawie szczegółów, co jest potrzebne najbardziej, podajemy numery telefonów:

dane

W organizację i przebieg tego charytatywnego wydarzenia zaangażowanych jest co roku bardzo wiele osób i instytucji, m.in. samorządy, służby mundurowe, jednostki samorządowe, ale także firmy i osoby prywatne. To nie tylko biegacze, których każdego roku jest około 200, ale także sponsorzy. Wystarczy wspomnieć, że wartość prezentów podczas ubiegłorocznego biegu to około 40 000,00 zł. Wszystkie one trafiły do dzieci z pieczy zastępczej. W ubiegłym roku dzieci z Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach otrzymały także indywidualne, dedykowane im prezenty, przygotowane z myślą o spełnieniu ich marzeń w tym magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Iławie także spełniali marzenie jednego dziecka. Tak będzie również w tym roku, z czego bardzo się cieszymy. O szczegółach organizacyjnych biegu będziemy informować na bieżąco.


Link do zapisów na Bieg Charytatywny DOBRO WRACA 4. Edycja, 10 grudnia 2023 r. :

https://pcprilawa.pl/…


plakat dobro wraca


Fot. www.powiat-ilawski.pl (M. Rogatty)