Konferencja pt. „Czyste powietrze to dar i wyzwanie” odbędzie się 14 września w Iławie. Zdjęcie natomiast ilustruje to samo wydarzenie, które odbyło się w ubiegłym roku w Mrągowie, Fot. Portal Informacyjny Głosy Warmii i Mazur


Zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego na konferencję pod hasłem „Czyste powietrze to dar i wyzwanie”, która odbędzie się 14 września br. (czwartek) o  godz. 10:00 w Kinoteatrze „Pasja” w Iławie  przy ul. Niepodległości 13A. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Telewizji Lokalnych VERITAS POLSKA.Głównym celem konferencji jest edukacja ekologiczna mieszkańców powiatu iławskiego, a także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego ważne jest czyste powietrze w regionie Warmii i Mazur. Podczas spotkania prelegenci  m. in. przybliżą proekologiczne rozwiązania prawne, czy założenia programu „Czyste powietrze” – możliwość otrzymania dofinansowania na wymianę starego pieca, ocieplenie domu i odnawialne źródła energii. Ponadto, podczas konferencji podjęta zostanie dyskusja na temat konieczności wzięcia odpowiedzialności za środowisko oraz konieczności uświadomienia sobie zagrożeń i skutków zdrowotnych braku czystego powietrza.

– Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do udziału w konferencji, to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy i świadomości na temat zagrożeń oraz kluczowych kwestii związanych z jakością powietrza – mówi Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie.

Projekt dofinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego Departament Ochrony Środowiska, a współorganizatorami konferencji są także Powiat Iławski, Gmina Iława, Fundacja „Zdrowe Płuca” oraz Telewizja Olsztyn.

2