Gromkie brawa można było usłyszeć  podczas L Sesji Rady Powiatu Iławskiego, za sprawą wizyty ucznia (dziś już absolwenta Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie) Grzegorza Figurskiego. Przyjął on gratulacje i słowa uznania od Starosty Bartosza Bielawskiego za ogromny sukces sportowy. Grzegorz zdobył bowiem złoty medal w grze mieszanej w badmintonie podczas XVI Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie.Grzegorz zajął  bowiem I miejsce w badmintonie w grze mieszanej oraz IV miejsca w badmintonie w grze pojedynczej podczas XVI Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlinie.

– W  czerwcu tego roku z Berlina dotarła niesamowita informacja. Nasz uczeń, podopieczny Tomasza Kamińskiego, Grzegorz Figurski z Kasią Janicką z Elbląga zdobyli złoty medal w grze mieszanej w badmintonie podczas XVI Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych – tak informację o zdobyciu złotego medalu przez Grzegorza opisano na stronie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie. Reprezentanci Polski Igrzysk – Katarzyna Janicka i Grzegorz Figurski rozgrywali gry eliminacyjne, potem w wielkim finale rozpoczęli rywalizację o medale. Stało się !!! Zwycięstwo  z Andorą 2:1 (21:13, 15:21, 21:9), wygrana z reprezentacją Macau 2:0 (21:18, 21:19) i wreszcie pokonanie drużyny z Hong Kongu 2:1 (21:19, 18:21, 21:15) pozwoliło zdobyć mistrzostwo olimpijskie!

Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski  w imieniu Zarządu Powiatu Iławskiego oraz Rady Powiatu Iławskiego złożył gratulacje medaliście Grzegorzowi Figurskiemu, słowa uznania skierował także opiekunowi szkolnemu zawodnika, Tomaszowi Kamińskiemu oraz rodzinie Grzegorza – obecny był tata i siostra. Głos zabrał opiekun zawodnika, Tomasz Kamiński, który opowiedział o kulisach rywalizacji sportowej podczas berlińskich igrzysk, szczególnie akcentując zwycięstwa z drużynami azjatyckimi, gdzie jak wiadomo badminton jest niemal sportem narodowym.

– To są Himalaje jeśli chodzi o sukces sportowy, to tak jakbyśmy pokonali Amerykanów, my Polacy, w turnieju koszykówki – mówi Tomasz Kamiński. – W moim życiu trenerskim to jest największa satysfakcja i ogromna radość z sukcesu Grzegorza.

www.powiat-ilawski.pl (Fot. M. Rogatty)


3


FOTORELACJA z SESJI ORAZ ZDJĘCIA Z BERLINA: