W dniach 29 września – 1 października 2023 r. już po raz piąty gospel mocno zabrzmi nad Jeziorakiem! W Iławie odbędą się V Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem organizowane przez Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem i zespół Iława Gospel Singers. Jest to zadanie publiczne współfinansowane ze środków Samorządu Powiatu Iławskiego.Można powiedzieć, że to kolejna muzyczna i gospelowa inauguracja jesieni. Odbywające się od pięciu lat Warsztaty Gospel nad Jeziorakiem są obecnie wydarzeniem ogólnopolskim, otwartym na uczestników w każdym wieku. W roku 2022 padł rekord frekwencji – na scenie podczas koncertu finałowego stanęło ok. 150 osób. Uczestnicy przyjechali z różnych regionów Polski. Kto wie, być może w tym roku także ten rekord zostanie pobity? Właśnie startują zapisy na to wydarzenie. W piątek 29.09 rozpoczną się warsztaty dla dzieci i młodzieży. W sobotę 30.09 i w niedzielę 01.10 będą się odbywać warsztaty dla dorosłych. Całość zwieńczy niedzielny koncert finałowy z udziałem znakomitych gości. Będą nimi tegoroczni instruktorzy: znakomita wokalistka, autorka tekstów i instruktorka wokalna Gabriela Gąsior oraz wspaniały brytyjski wokalista, dyrygent i trener wokalny z ponad 30-letnim doświadczeniem, Wayne Ellington (którego między innymi można było podziwiać w brytyjskim The Voice lub jako solistę brytyjskiego chóru The Kingdom Choir, z którym uświetnił ślub księcia Harrego i Meghan Markle). Uczestnikom i prowadzącym na scenie będzie towarzyszył zespół muzyczny Holy Noiz, z którym od kilkunastu lat współpracuje Gabi Gąsior.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia można będzie śledzić na bieżąco na profilu Facebookowym Iława Gospel Singers. Zapisów na warsztaty gospel można dokonywać przez formularz Google, do którego link znajduje się w kodzie QR na plakacie, a w przypadku trudności z jego odczytaniem, można kontaktować się przez Messengera lub mailowo, pod adresem ilawa.gospel@wp.pl. Osoby, które nie zdecydują się na udział w warsztatach, ale chcą spędzić emocjonujący wieczór z muzyką gospel, mogą też nabyć wejściówki na koncert finałowy, które dostępne są wyłącznie przez internet: https://www.bilety24.pl/

Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Powiatu Iławskiego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gminy Miejskiej Iława. Partnerami wydarzenia są Iławskie Centrum Kultury oraz Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.


Źródło: Iława Gospel Singers