Drużyna futsalu KS Constrat Lubawa zdobyła tytuł Mistrza Polski FOGO Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. UEFA przyznała Constractowi Lubawa zaszczytny status gospodarza turnieju pierwszej rundy futsalowej Ligi Mistrzów (Fot. KS Constract Lubawa)


Mamy zaszczyt poinformować i zaprosić mieszkańców Powiatu Iławskiego na wydarzenie sportowe rangi międzynarodowej – I rundę Ligi Mistrzów UEFA w Futsalu, której gospodarzem będzie Klub Sportowy Constract Lubawa. Odbędzie się ona w dniach 22 -27 sierpnia 2023 r. w Lubawie. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.Przypomnijmy, w czerwcu tego roku świętowaliśmy w Powiecie Iławskim, podczas Gali Sportu i Kultury, zdobycie przez KS Constract Lubawa Mistrzostwa Polski FOGO Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023, co jest niezwykłym i  najwyższym w skali kraju osiągnięciem w tej dyscyplinie. Drużyna przyjęła wówczas gratulacje od Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Iławskiego Marka Borkowskiego oraz całego Zarządu Powiatu Iławskiego.

– Jako Mistrz Polski w futsalu zakwalifikowaliśmy się do rozgrywek Ligi Mistrzów – mówi Kornel Andrzejewski z KS Constract Lubawa. – Następnie uzyskaliśmy status organizatora w pierwszej rundzie – Liga Mistrzów futsalu składa się z trzech faz grupowych i Final Four. W związku z tym do Lubawy przyjadą przedstawiciele  grupy D – obok nas gospodarzy, czyli Constractu Lubawa, będą to Knatspyrnufelagid Isbjorninn z Islandii, Utleira z Norwegii oraz FC Prishinta 01 z Kosowa. Mistrzowie tych krajów zakwaterowani będą w Iławie, natomiast na mecze będą przyjeżdżać do hali widowiskowo-sportowej w Lubawie. Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję KP Sport,  z możliwością podłączenia sygnału zagranicznego. Transmisja dostępna będzie bezpłatnie na Youtube, prawa do materiału ma również UEFA. Zatem zasięg wydarzenia będzie ogromny. Liczymy także na wysoką frekwencję.

UEFA (od red.: Unia Europejskich Związków Piłkarskich, z ang. ang. Union of European Football Associations) przyznała Constractowi Lubawa status gospodarza turnieju pierwszej rundy futsalowej Ligi Mistrzów. Mecze w hali OSiR w Lubawie rozegrane zostaną w dniach 23, 24 i 26 sierpnia 2023 r.

23.08.2023 r.

16:00     FC Prishtina 01 – Isbjorninn

19:30     Utleira – KSC Lubawa

24.08.2023 r.

16:00  Utleira – FC Prishtina 01

19:30  KSC Lubawa – Isbjorninn

26.08.2023 r.

14:00   Isbjorninn – Utleira

17:30   KSC Lubawa – FC Prishtina 01

O Klubie Sportowym Constract Lubawa

KS Constract Lubawa prowadzi działalność od 2012 r. Działa głównie w obszarze sportu, aktywnie jednak podejmuje innego rodzaju inicjatywy m.in. na rzecz promocji regionu. Główna Drużyna klubu to zespół futsalowy, występujący na poziomie Ekstraklasy. W czterech rozegranych sezonach na tym poziomie drużyna zdobywała tytuł Wicemistrzów Polski (dwukrotnie), brązowy medal a w ostatnim sezonie zdobyła Mistrzostwo Polski. Oprócz zespołu futsalowego istnieje także sekcja piłki nożnej, której drużyna uzyskując awans rok po roku dołączyła na sezon 23/24 do grona czwartoligowców. Klub prowadzi akademię dziecięco-młodzieżową szkoląc dwutorowo – łączy treningi futsalowe z piłkarskimi, wzorując się na znakomitych piłkarsko krajach jak Portugalia, Brazylia czy Hiszpania. W Akademii trenuje 120-130 dzieci i młodzieży. Jest to jedna z najlepszych akademii piłkarskich w województwie, a w zakresie szkolenia z futsalu jedną z najlepszych w Polsce, o czym świadczą wyniki drużyny.

 Plakat promujący Ligę Mistrzów UEFA w Futsalu (Fot. KS Constract Lubawa)

Plakat Liga Mistrzów


BILETY NA MECZE

Mecze odbędą się w dniach 23.08, 24.08 oraz 26.08. 2023 r.

Gdzie? W Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR przy ulicy św. Barbary 45 w Lubawie;

Bilet na 1 dzień turnieju – 25 zł;

Bilet na cały turniej + smycz limitowanej edycji Złoty CST – 70 zł;

Karnet, który także obejmuje mecze LM – 229 zł;

Zamówienia można realizować za pośrednictwem e-mail: sklep@ksconstract.pl

Niebawem ruszy także sprzedaż internetowa.