W czwartek 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej,  twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tego dnia wyróżniono także laureatów powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i podsumowano akcję powiatową „Czyste jeziora i rzeki”.Uroczystość uświetnił występ Powiatowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury oraz utalentowanej skrzypaczki, zdobywczyni nagrody Zarządu Powiatu Iławskiego w dziedzinie twórczości artystycznej uczennicy Marceliny Rucińskiej, której akompaniował Krzysztof Stanienda, uzdolniony pianista młodego pokolenia, absolwent PSM im. K. Szymanowskiego w Warszawie, wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Nagrody laureatom wręczali: Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Marek Borkowski. Galę przygotował Wydział Edukacji Kultury Sportu i Promocji oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie. Dyrektorzy tych wydziałów poprowadzili także uroczystość: Renata Motylińska i Mateusz Szauer.


Nastoletni wolontariusze – laureat i wyróżnieni

Uroczysta Gala XXIX Finału Samorządowego Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” odbyła się 3 czerwca 2023 r. w Ostródzie. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży, upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu oraz promowanie działań szkolnych klubów wolontariatu, w tym „Klubów Ośmiu”. Konkurs odbywa się corocznie w dwóch etapach: lokalnym – na szczeblu samorządowym oraz ogólnopolskim.

Marcel Magalski to laureat Powiatu Iławskiego w XXIX Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

„Trudności są solą życia – bez nich życie byłoby gorzkie i mdłe.” – Gen. Robert Baden-Powell. To ulubiona złota myśl Marcela Magalskiego. Jest on uczniem Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie. Marcel działa na kilku płaszczyznach, ale wszystkie one wiążą się z pomocą innym. Wolontariat to już nie tylko dodatkowe zajęcie, to jak sam mówi,  jego życie. Od 3 lat zasila szeregi Iławskiej Grupy Ratownictwa IGR, gdzie zabezpiecza pomoc przedmedyczną podczas imprez. W Hufcu ZHP należy do Iławskiej Obronnej Drużyny Wędrowniczej Triarii, która m.in. wspierała wolontariacko Harcerską Służbę Zabezpieczenia Zlotu Grunwaldzkiego. Od 4 lat działa w Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Iława, gdzie szkoli młodzież z udzielania  pierwszej pomocy. Jest także członkiem Szkolnego Koła PCK, gdzie promuje w swoim szkolnym środowisku wolontariat oraz Młodzieżowej Grupy PCK, gdzie trwają nieustające szkolenia coraz to młodszych adeptów ratownictwa.

Wyróżnienia na etapie powiatowym otrzymali:

  • Oliwia Wysocka – uczennica Zespołu Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu, która jako lider grupy Boże Antki organizowała i przeprowadzała m. in. akcję charytatywną „Torba Miłosierdzia” dla osób starszych i ciężko chorych, zbiórkę żywności przy współpracy z Bankiem Żywności w Elblągu.
  • Alicja Karczewska – tegoroczna maturzystka, która od początku nauki w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie aktywnie działała w samorządzie uczniowskim oraz brała udział w różnych akcjach samorządu skierowanych do uczniów placówki, a także środowiska lokalnego. Była inicjatorką szycia maseczek dla potrzebujących w czasie pandemii COVID-19, wspierała m.in. zbiórki żywności w okresie przedświątecznym, zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy, zbiórki żywności dla podopiecznych iławskiego schroniska dla zwierząt. Jest wieloletnią instruktorką ZHP oraz wolontariuszką Iławskiej Grupy Ratownictwa Medycznego. Podczas szkolnych imprez sportowych sprawowała opiekę medyczną.
  • Marcel Skolankiewicz – tegoroczny maturzysta, uczeń liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie. Swoją działalność społeczną rozpoczął od szkoły podstawowej, będąc członkiem samorządu szkolnego. W roku 2017 rozpoczął swoją działalność w SIM PCK Iława. W roku 2020 został powołany na Ambasadora Unijnego Dialogu Młodzieżowego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jest radnym Młodzieżowej Rady Miasta Iławy.
  • Grupa wolontariacka Boże Antki – która działa przy Zespole Szkół im. I. Kosmowskiej w Suszu. W ramach wolontariatu jej członkowie odwiedzają podopiecznych w Domu Pomocy Społecznej w Suszu oraz Środowiskowym Domu Samopomocy w Suszu, regularnie dokonywała zbiórek żywności pod szyldem Banku Żywności w Elblągu, organizowała akcję charytatywną „Torba Miłosierdzia” czyli roznoszenie zebranej żywności osobom chorym do ich domów.

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej

Na podstawie uchwały podjętej przez Radę Powiatu Iławskiego w 2019 roku Zarząd Powiatu Iławskiego przyznaje z budżetu powiatu nagrody za twórczość artystyczną oraz upowszechnianie i ochronę kultury. Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznał:

–  Czesławowi Wasiłowskiemu,
– Rafałowi Szulcowi
– uczennicy Marcelinie Rucińskiej

CZESŁAW WASIŁOWSKI z Iławy – fotografią zajmuje się od 1963 roku, a od 1970 uprawia fotografię artystyczną. Jego prace artystyczne prezentowane były na wielu Międzynarodowych Salonach Sztuki Fotograficznej m. in. w: Australii, Belgii, Brazylii, Czechosłowacji, Francji, Hiszpanii, Indiach, Japonii, Niemczech, Nowej Zelandii, Portugalii, Polsce, Singapurze, Tajlandii, USA, Wielkiej Brytanii, Zambii i na Cyprze. Prace znajdują się w zbiorach: Biblioteki Narodowej w Warszawie, Filmoteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego,  Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Teatralnym Teatru Narodowego w Warszawie, Muzeum w Lozannie. W tym roku przypada jego 60-lecie fotografowania.

RAFAŁ SZULC – artysta pochodzący z Pikusa w Gminie Iława, zajmuje się kowalstwem artystycznym. Elementy, z których powstają prace artysty wynajduje w najbliższym otoczeniu. Chętnie dzieli się wiedzą i umiejętnościami z młodzieżą i osobami dorosłymi, czego przykładem są przeprowadzone warsztaty z metaloplastyki (kowalstwa artystycznego) podczas konferencji pn. „Jak zachować tradycje kultury ludowej Warmii i Mazur” zorganizowanej w skansenie „Pomezania” w Kałdunach.  W roku 2022 uzyskał tytuł „Talent Roku” w Olsztynie (XVI edycja nagrody Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka Talenty Roku) i I miejsce w kategorii rzeźba, podczas I Warmińsko-Mazurskiego Przeglądu Sztuki Powszechnej w Płośnicy, zorganizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ideą i celem nadrzędnym przeglądu była prezentacja oraz popularyzacja dorobku artystów i twórców z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Jego mozolna i czasochłonna praca „owocuje” niezwykłymi rzeźbami. Praca nad jedną z rzeźb, przedstawiającą wiolonczelistkę, trwała pół roku. Jego prace stanowią wizytówkę kulturalną powiatu iławskiego, czego przykładem jest zrealizowany w 2022 roku pomnik triathlonisty, który stanął przed Ośrodkiem Kultury w Suszu.

Uczennica MARCELINA RUCIŃSKA z Prątnicy w Gminie Lubawa, to skrzypaczka o sporym jak na swój wiek dorobku artystycznym. Liczne osiągnięcia w Polsce i na arenie międzynarodowej świadczą o dużym talencie, niezwykłej muzykalności i ogromnej pracowitości. Do je osiągnięć należą m. in.:

– Grand Prix II Konkursu Skrzypcowego „Paganini w Puławach” 2023

– I m-ce w XXII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego 2022

– I m-ce w V edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Nouvelles Etailes” Paryż 2022

Goście Gali mieli niezwykłą okazję wysłuchać minikoncertu w wykonaniu młodej skrzypaczki.

Nagrody w dziedzinie sportu

Przyznano je zawodnikom za prezentowany przez nich poziom i wysokie wyniki sportowe, trenerom, których zawodnicy osiągnęli wysokie wyniki sportowe oraz działaczowi zasłużonemu  w uzyskaniu wysokich wyników.

Nagrodę otrzymał PAWEŁ BĄCZEK, zawodnik CENTRUM SPORTÓW WALKI CHAMPION LUBAWA. W roku 2022 zdobył w formule kick-light I m-ce w Pucharze DFN oraz II m-ce w Mistrzostwach Polski, które odbyły się 28.05.2022 r.

Nagrodę otrzymały zawodniczki: ALEKSANDRA SOBCZYŃSKA I NATALIA ZIĘBA oraz trenerka ANETA OSTANEK, reprezentująca STOWARZYSZENIE SZKOŁA PŁYWANIA ORKA W IŁAWIE.

ALEKSANDRA  SOBCZYŃSKA zdobyła m.in.  I m-ce w Mistrzostwach Polski w sztafetach, które odbyły się w dniach 17-18.09.2022 r. oraz 16 miejsce w sztafecie 4×100 i  I m-ce w biegu na 100 m (PK) w Mistrzostwach Polski U16, które odbyły się w dniach 24-25.09.2022 r.

NATALIA ZIĘBA, która zajęła m. in. III m-ce w sztafecie 4×100 m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Radomiu 11.09.2022 r. oraz VIII m-ce w biegu na 100 m w PZLA Mistrzostwa Polski U16, które odbyły się w Lublinie w dniach 24-25.09.2022 r. ANETA OSTANEK zostaje nagrodzona za wkład w osiągnięcia zdobyte przez swoich wychowanków.

Nagrodę otrzymała OLIWIA KURANOWSKA, uczennica Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. OLIWIA w roku 2022 reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych Kielce Suchedniów i zajęła II m-ce w grze pojedynczej oraz I m-ce w grze podwójnej.

Kolejna nagroda trafiła do IGORA STASIOROWSKIEGO, ucznia Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku
w Iławie. IGOR w roku 2022 w 19 Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin zajął miejsca od IV do VI.

Nagrodę otrzymała także  zawodniczka AGATA BARWIŃSKA, zawodnik JAN ROHDE oraz trener MICHAŁ MAŚKIEWICZ, reprezentujący STOWARZYSZENIA SPORTÓW WODNYCH W IŁAWIE.

AGATA BARWIŃSKA  zajęła I m-ce w Mistrzostwach Europy Seniorów w klasie ILCA 6, które odbyły się w dniach 16-21.11.2022 r. we Francji. W dniu dzisiejszym jest nieobecna, w jej imieniu nagrodę odbierze tata lub siostra.

JAN ROHDE zajął I m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w terminie 11-14.08.2022 r.  w Pucku.

MICHAŁ MAŚKIEWICZ otrzymuje nagrodę za sukcesy najmłodszych zawodników w grupie  Optimist B.

Nagrodę otrzymała NIKOLA KROTOWSKA z LEKKOATLETYCZNEGO KLUBU SPORTOWEGO LUBAWA. NIKOLA  zajęła m. in. VII m-ce w pchnięciu kulą 3 kg podczas Mistrzostw Polski U16, które odbyły się w dniach 24-25.09.2022 r. w Lublinie oraz II m-ce w rzucie dyskiem i III m-ce  w pchnięciu kulą 3 kg w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Radomiu 10.09.2022 r.

Nagrodę otrzymał zawodnik MATEUSZ JEŻYŃSKI z KLUBU WIOŚLARSKIEGO WIR IŁAWA. oraz trenerka MARIA MADEJ. MATEUSZ JEŻYŃSKI, który zdobył II miejsce w konkurencji jedynka juniorów w kategorii lekkiej podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Kruszwicy w dniach 15-17.07.2022 r. oraz w Mistrzostwach Polski w Sprintach w Płocku, które odbyły się w dniach 16-17.09.2022 r.: w konkurencji jedynka juniorów II m-ce, a w konkurencji dwójka podwójna juniorów  II m-ce. MARIA MADEJ otrzymuje nagrodę za sukcesy swoich wychowanków w wioślarstwie.

Nagroda trenerska

Nagroda trafiła do rąk  GRZEGORZA GRABSKIEGO, który posiada 40-letni staż prac zawodowej, z czego już ponad 35 lat czynnie działa na rzecz sportu i rekreacji ruchowej oraz aktywności różnych osób i środowisk społecznych. Jest współzałożycielem Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Iławie, który działa na terenie naszego powiatu już nieomal ćwierć wieku. Od początku działalności PSZS w Iławie jest aktywnym uczestnikiem życia sportowego tego Związku i uczestnikiem zawodów sportowych, zarówno jako trener – opiekun młodzieży, organizator rozgrywek, sędzia oraz aktywny uczestnik zawodów dla osób dorosłych. Od roku 2012 pełni społecznie funkcję Przewodniczącego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Iławie (wcześniej członka Zarządu). Jednocześnie, jako działacz sportowy jest założycielem Uczniowskiego Koszykarskiego Klubu Sportowego BASKET w Iławie, który działa od roku 1992 oraz Prezesem tego Klubu (działającym społecznie na rzecz lokalnej społeczności koszykarskiej).

Nagrodę otrzymali PAWEŁ KANIEWSKI I KACPER SENDLEWSKI z KLUBU SPORTOWEGO CONSTRACT LUBAWA.

PAWEŁ KANIEWSKI i KACPER SENDLEWSKI – wraz z drużyną brali udział w rozgrywkach ekstraklasy futsalu i w sezonie 2021/2022 zajęli III m-ce. Nie byli obecni podczas Gali, gdyż  przebywają na zgrupowaniu reprezentacji w Chorwacji. Dyplomy w ich imieniu odebrali przedstawiciele Klubu  – trener Dawid Grubalski oraz członek zarządu klubu Tomasz Piątkowski.

PAWEŁ KANIEWSKI w okresie od 09.2022 r. do 03.2023 powoływany był regularnie do reprezentacji Polski w futsalu (udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata w futsalu 2024).

KACPER SENDLEWSKI brał udział w turnieju finałowym UEFA Under-19 Futsal Euro 2022 (wrzesień       2022 r.), powołany do reprezentacji Polski A – udział w meczach w ramach FIFA Futsal World Cup 2024 (Polska-Grecja 19.09.2022 r. i Azerbejdżan-Polska 07.10.2022 r.), a także był zawodnikiem Akademickiej Reprezentacji Polski podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu mężczyzn, które odbywały się w dniach 18-24.07.2022 r. w Portugalii i wraz z drużyną zajął V m-ce (król strzelców Mistrzostw).


W tym miejscu podczas Gali Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski zwrócił się obecnych przedstawicieli Klubu Sportowego Contract Lubawa:

Szanowna drużyno KS Constract Lubawa,

W imieniu własnym oraz całej społeczności powiatu iławskiego serdecznie gratuluję zdobycia Mistrzostwa Polski FOGO Futsal Ekstraklasy w sezonie 2022/2023!

To niezwykłe, najwyższe w skali kraju osiągnięcie w tej dyscyplinie, wymagało nie tylko talentu i umiejętności, ale także determinacji, ciężkiej pracy i zaangażowania.

Wasza wytrwałość, pasja i dążenie do doskonałości zaowocowały tym wspaniałym sukcesem. Przez cały sezon pokazywaliście nie tylko swoje umiejętności techniczne, ale również zdolność do pracy zespołowej, wytrzymałość fizyczną i taktyczną inteligencję. Wasze występy były pełne emocji, widowiskowe i pełne energii, co przyniosło Wam wiele zwycięstw, w tym te najcenniejsze.

To mistrzostwo jest nie tylko dowodem na Waszą indywidualną wspaniałość, ale także na siłę i solidarność Waszej drużyny. Od dziesięciu lat budujecie siłę KS Constract Lubawa, pokonując trudności, przeciwności losu i konkurując z powodzeniem z najlepszymi zespołami w kraju. Jesteście prawdziwymi Mistrzami!

Wasza pasja i zaangażowanie są inspiracją dla wszystkich fanów futsalu w Polsce. Pokazaliście, że marzenia mogą się spełnić, jeśli pracuje się naprawdę ciężko i nigdy się nie poddaje. Wasze osiągnięcie zasługuje na najwyższe uznanie.

Chciałbym także podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu, zarządowi klubu, sponsorom, kibicom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do Waszego sukcesu. Wasza praca i wsparcie były nieocenione i przyczyniły się do tego, że drużyna osiągnęła mistrzostwo.

Jeszcze raz gratuluję Wam wszystkim. Życzę dalszych sukcesów, jeszcze większych osiągnięć i niezapomnianych chwil na boisku. Trzymam kciuki za Wasze przyszłe wyzwania i mam nadzieję, że będę mógł oglądać Wasze dalsze osiągnięcia na polskiej i międzynarodowej arenie futsalu.

Z wyrazami szacunku i sportowym pozdrowieniem,

Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski


GALERIA ZDJĘĆ:

 

 


22. POWIATOWA AKCJA CZYSTE JEZIORA I RZEKI 2023 R. – podsumowanieAkcja trwała od 3 kwietnia do 14 maja, a jej hasło przewodnie w tym roku brzmiało ZBIERAJ – SEGREGUJ – ODZYSKUJ!

– Wciąż staramy się przypominać, że selektywna zbiórka odpadów to szereg korzyści zarówno dla nas, jak i dla środowiska. Prawidłowo segregując odpady, przyczyniamy się do ich ponownego wykorzystywania, zmniejszenia ilości składowanych śmieci, a także do zmniejszania zapotrzebowania na wydobycie surowców i eksploatowanie środowiska – podsumowuje organizator.

To druga edycja, podczas której uczestnicy akcji już w terenie prowadzili selektywną zbiórkę odpadów do odpowiednich worków, które otrzymywali od organizatora w przygotowanych pakietach. Choć wymagało to od wszystkich większego wysiłku i zaangażowania, z satysfakcją można powiedzieć, że całe przedsięwzięcie przebiegło bardzo sprawnie i bez zakłóceń.

– Bardzo za to dziękuję przede wszystkim licznym uczestnikom akcji, ale także Związkowi Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko” oraz firmom komunalnym, za nieodpłatne odbieranie odpadów – podkreśla dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie Mateusz Szauer. – Wspierały nas następujące przedsiębiorstwa: Koma Olsztyn Sp. z o.o. Oddział w Ostródzie, Wielobranżowy Zakład Usługowo-Produkcyjny i Handlowy „SPOMER” Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „Eko” Sp. z o. o., Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o. w Lubawie, Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Suszu oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Zalewie. Dziękuję również pracownikom mojego wydziału za wspólne przygotowanie i koordynowanie tego przedsięwzięcia oraz wszystkim, którzy od lat wspierają naszą akcję.

Zarówno liczba sprawozdań, dostarczonych różnorakich prac plastycznych, a także rezultaty, jakie osiągnęli uczestnicy, są rekordowe. Budujące jest zaangażowanie placówek oświatowych z terenu powiatu iławskiego, ale także innych formalnych i nieformalnych grup, które wzięły udział w tegorocznej akcji. To efekt coraz większej aktywności społecznej w zakresie troski o środowisko.

– Bardzo nas to cieszy i jesteśmy wdzięczni za tak duże zainteresowanie mieszkańców i liczny, aktywny udział w tym przedsięwzięciu – podkreśla organizator.


Tegoroczna akcja w liczbach przedstawia się rekordowo.

Liczba uczestników: 5 462.
Liczba zebranych worków: 1 127,5, w tym:
– zmieszane: 351,
– plastik/metal: 408,
– szkło: 253,
– papier:  115.
Liczba zlikwidowanych wysypisk: 32.
Liczba podmiotów zbierających odpady wielkogabarytowe: 4.
Liczba złożonych sprawozdań: 44.

Najczęściej sprzątane miejsca:

ulice, skwery, parki, lasy, podwórka, tereny szkół, przystanki, plaże, pobocza dróg, brzegi rzek i jezior.

W ustalonym terminie składania, tj. do 26 maja, do Starostwa Powiatowego w Iławie wpłynęły 44 sprawozdania, w tym: 11 w kategorii przedszkola, 21 od szkół podstawowych i średnich oraz 12 sprawozdań w kategorii pozostali uczestnicy.


2 czerwca zebrała się czteroosobowa komisja konkursowa, która dokonała podsumowania i rozstrzygnięcia akcji.
Stwierdzono, że na szczególne uznanie zasługują uczestnicy, którzy zebrali duże ilości odpadów oraz złożyli wyczerpujące sprawozdania z załączonymi ciekawymi prezentacjami multimedialnymi, zdjęciami i pracami plastycznymi. Po dokonaniu oceny wszystkich sprawozdań zakwalifikowanych do konkursu wyłoniono 18 laureatów i przydzielono nagrody.

WYRÓŻNIENIA

Za oczyszczony trudnodostępny teren: 

Zespół Szkół w Lubawie,

KSRG Ochotnicza Straż Pożarna w Rożentalu.

Za oczyszczony wyeksponowany teren: 

Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Suszu,

Przedszkole Miejskie w Lubawie.

Za największą ilość zebranych śmieci: 

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie.

Za przeprowadzenie imprez towarzyszących akcji podnoszących świadomość ekologiczną:

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie.

Kategoria: Przedszkolaki

III miejsce 

Przedszkole Miejskie Nr 3 w Iławie,

Przedszkole Językowe „Akademia Małych Zuchów” w Fijewie – Akademicki Zespół Placówek Oświatowych.

II miejsce

Przedszkole Niepubliczne „BAJKOLANDIA” w Lubawie.

I miejsce

Przedszkole Miejskie Nr 6 w Iławie.

Kategoria: Uczniowie

III miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Iławie.

II miejsce

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Suskiej w Babiętach

I miejsce

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zespole Szkół Rolniczych im. Heleny i Stanisława Sierakowskich w Kisielicach.

Kategoria: Pozostali uczestnicy

III miejsce

Sołectwo Januszewo.

III miejsce

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Iławie.

II miejsce

Stowarzyszenie Rozwoju i Przedsiębiorczości Ziemi Suskiej – Warsztat Terapii Zajęciowej w Suszu.

II miejsce

Klub Turystów Wodnych „Wodniak” przy o/PTTK w Iławie.

I miejsce

Sołectwo Siemiany.

– Dziękuję raz jeszcze wszystkim uczestnikom naszej tegorocznej akcji, za Wasze ogromne zaangażowanie i poświęcony czas. Dzięki Waszej determinacji i wysiłkowi powiat iławski staje się czystszy i piękniejszy. Jesteśmy wdzięczni za Waszą aktywność i ten dobry przykład, który dajecie innym. Już dziś mówimy do zobaczenia za rok! – kończy Mateusz Szauer.


www.powiat-ilawski.pl , Fot. Magdalena Rogatty