Poniedziałek 8 maja to Narodowy Dzień Zwycięstwa, w którym to 78 lat temu III Rzesza podpisała akt kapitulacji i zakończyła się w Europie najtragiczniejsza w historii II wojna światowa. Przedstawiciele Samorządu Powiatu Iławskiego – Starosta Bartosz Bielawski, Wicestarosta Marek Polański, Członek Zarządu Powiatu Iławskiego Maciej Rygielski oraz Mateusz Szauer, dyrektor wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, uczestniczyli w tej uroczystości wspólnie z innymi lokalnymi samorządami, reprezentantami parlamentu, środowisk kombatanckich, służb mundurowych, harcerzy i mieszkańców.

Po Mszy Świętej, odprawionej w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w  Iławie odbył się Apel Poległych a przybyłe delegacje pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza złożyły wieńce i znicze. W ten symboliczny sposób oddany został hołd bohaterom tamtych czasów.

Organizatorem uroczystości  była Gmina Iława.

Fot. Gmina Iława