Dziś, tj, we wtorek 23 maja, odbywa się w Suszu Konkurs Artystyczny Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko – Mazurskiego ,,Modnie, Muzycznie, Kolorowo”. ,,Hej wesele”– tak brzmi tegoroczne hasło Konkursu. Odbywa się on pod honorowymi patronatami: Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Wojewody Warmińsko Mazurskiego Artura Chojeckiego,  i Burmistrza Susza Krzysztofa Pietrzykowskiego.

Celem spotkania w Suszu jest integracja osób z niepełnosprawnościami, ukazanie wartości, uzdolnień artystycznych i plastycznych uczestników, pobudzenie aktywności twórczej oraz promocja twórczości własnej i dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych. Rywalizacja w ramach tegorocznego Konkursu Artystycznego Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko – Mazurskiego ,,Modnie, Muzycznie, Kolorowo”, prowadzona będzie w dwóch kategoriach: konkurs mody i tańca oraz konkursu plastycznego, w którym uczestnicy musieli wykonać weselne kartki z życzeniami.

W konkursie wezmą udział uczestnicy z 22 placówek  z województwa warmińsko – mazurskiego.

Organizatorzy liczą, że jak w latach ubiegłych nie zabraknie dobrej zabawy, radosnych koleżeńskich spotkań oraz pasjonującej rywalizacji.

Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, w związku z patronatem nad wydarzeniem, ufundował Nagrodę za zajęcie I miejsca w Konkursie Artystycznym Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko – Mazurskiego ,,Modnie, Muzycznie, Kolorowo”.


Źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Suszu