Dzień 22 lutego to święto dla każdego harcerza i skauta na całym świecie. Data ta jest rocznicą narodzin założycieli skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. W tym dniu pamiętamy o wszystkich wartościach jakie niesie za sobą harcerstwo, czyli patriotyzm, przyjaźń, braterstwo, jedność i pokój.Jest to dzień, kiedy harcerze i skauci ze wszystkich organizacji przesyłają sobie życzenia. Idea braterstwa jest szerzona po całym świecie, a w tym dniu najbardziej jest ona widoczna.

Dziś, tj. 22 lutego, można spotkać naszych harcerzy w mundurach w Iławie, w gminie Lubawa, Ząbrowie, Kisielicach czy to w szkole czy to w pracy.

Natomiast już w najbliższy weekend nasi harcerze spotkają się na biwaku, podczas którego będziemy świętować ten szczególny dla nas dzień. Oprócz wielu zajęć, gier i zabaw odbędzie się Gala Dnia Myśli Braterskiej, na której złożymy podziękowania naszym harcerzom i instruktorom za ich pracę i wkład oraz przyjaciołom, którzy wspierają naszą idee. Ale będzie to także okazja do uczczenia pamięci tych, którzy się przyczynili do tego jak dziś wygląda harcerstwo.

W sobotę 25 lutego, o godzinie 16:00, przy Pomniku Nieznanego Żołnierza obok Parafii NPNMP odbędzie się Harcerski Apel Pamięci na który zapraszamy wszystkich mieszkańców i zainteresowanych. Czuwaj!

 


 Druhny i Druhowie, Rodzice, Przyjaciele harcerstwa, z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę wam wielu wspaniałych harcerskich przygód, wytrwałości, zapału i samorozwoju. Niech ten dzień napawa Was dumą i motywuje do działania. Niech iskra przyjaźni i braterstwa nigdy nie zagaśnie i dawała siłę do zmieniania świata lepszym niż go zastaliście.

phm. Piotr Jakimowicz Komendant Hufca ZHP Iława


2457


Fot. B. Kowalski / Hufiec ZHP Iława