Fotografie podczas świątecznej imprezy wykonywała była uczennica Zespołu Szkół w Lubawie Julia Osmańska


Tuż przed świąteczna przerwą w nauce magię Świąt Bożego Narodzenia poczuła cała społeczność Zespołu Szkół w Lubawie. Z inicjatywy Anny Wiśniewskiej i Katarzyny Granackiej, przy wsparciu nauczycieli języków obcych i zaangażowaniu wychowawców, dyrekcji, pracowników administracyjnych a przede wszystkim uczniów, 22 grudnia był dniem magicznym, wprowadzającym nas wszystkich w świąteczny nastrój. W auli szkoły, która zyskała śnieżnego blasku, odbył się konkurs p.n. JĘZYKOWE KOLĘDOWANIE, w którym wystąpiło prawie 170 uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi.Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie trzech pań – Hanny Wardowskiej, Magdaleny Rybickiej i Joanny Kuczyńskiej. Podczas występów klasowych i indywidualnych, które poruszały nie tylko duszę ale również ciało, oklasków nie było końca. Było głooooośno i radoooooośnie! Po trzech godzinach wspólnego śpiewania jury wyłoniło zwycięzców, na których czekały atrakcyjne nagrody – klasowe wyjście do kina, pakiety stomatologiczne (szczoteczki elektroniczne i pasty do zębów) oraz książki. Trudną decyzję jury odnośnie wyników, ogłosiła dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie  Anna Empel, która złożyła całej społeczności szkoły życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wyniki przedstawiały się następująco:

KATEGORIA WYSTĘP KLASOWY:  wygrała klasa 3B z wychowawcą Tadeuszem Figurskim, z utworem „Feliz Navidad”;

KATEGORIA INDYWIDUALNA: wygrał Wiktor Sęk z klasy 1D, w utworze „Merry Christmas everyone”;

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

– Oliwia Jurkiewicz z klasy 3G

– Remigiusz Niedźwiedziński z klasy 1C

– Viktoria Mialo z klasy 1G

– Snizhana Tarasenko z klasy 1C

NAGRODĘ SPECJALNĄ – drewniane statuetki wykonane przez naszych nauczycieli: Jędrzeja Bojarskiego i Zbigniewa Eliminowskiego, otrzymali pracownicy administracji obsługi szkoły, za wykonanie utworu „Pujdem spolu do Betlema”.

Warto dodać, iż klasy które nie brały udziału w konkursie wokalnym podczas spotkań z wychowawcami uczestniczyły w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Ich prace były imponujące! Te zmagania wygrała klasa 4 G, która wykonała ogromnego bałwana. W nagrodę uczniowie otrzymali voucher na wspólne wyjście na pizzę dla całej klasy.

Tego dnia na przerwach działała również KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Każdy uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie w magicznej, świątecznej scenerii, o której oświetlenie i ozdoby zadbali Państwo Agnieszka i Robert Curzydło. Tu profesjonalizm fotografii zaprezentowała była uczennica szkoły Julia Osmańska, która tego dnia wykonała ponad 300 zdjęć. Uczniowie klasy 1 N zadbali o słodkości oraz kolorowe malowanie twarzy. Dodatkowo każda z klas mogła wykonać sobie wspólne zdjęcie. Podczas długiej przerwy z akordeonem naszą szkołę odwiedził prawdziwy lubawski Św. Mikołaj zapraszając wszystkich do wspólnego kolędowania. Nasz gość mógł sobie odpocząć na fotelu wykonanym przez firmę LIBRO, która udostępniła nam swój produkt.

Ten dzień wprowadził w naszej szkole prawdziwą magię Świąt. Z pewnością pokazał, iż wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć rzeczy wyjątkowe, które pozostaną miłym wspomnieniem w naszej pamięci.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. Jesteście wspaniali!

Ogromne podziękowania kierujemy również do rodziców i uczniów klasy 2A, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla uczestników „Językowego kolędowania” oraz pomogli w przygotowaniu wystroju auli.

Zapraszamy do galerii, która pokazuje prawdziwy przebieg wydarzeń tego dnia.


FOTORELACJA Z ZESPOŁU SZKÓŁ W LUBAWIE:

 

Źródło: Zespół Szkół w Lubawie