17 grudnia 2022 roku w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, odbył się po raz pierwszy „Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego”. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu Iławskiego 𝐁𝐚𝐫𝐭𝐨𝐬𝐳 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢. Zawodników przywitał i życzył dobrej zabawy w duchu fair play wicedyrektor ZPSW w Iławie 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐖𝐞𝐠𝐧𝐞𝐫. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w bardzo przyjaznej i serdecznej atmosferze. Po kilkugodzinnych rozgrywkach poznaliśmy najlepszą drużynę.

𝐊𝐥𝐚𝐬𝐲𝐟𝐢𝐤𝐚𝐜𝐣𝐚 𝐤𝐨𝐧́𝐜𝐨𝐰𝐚 𝐭𝐮𝐫𝐧𝐢𝐞𝐣𝐮:

𝐈 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 – Zespół Szkół im. Bohaterów Września1939 Roku w Iławie
𝐈𝐈 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie
𝐈𝐈𝐈 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kisielicach
𝐈𝐕 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 – Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie
𝐕 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 – Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie
Najlepszą zawodniczką turnieju została 𝐀𝐥𝐞𝐤𝐬𝐚𝐧𝐝𝐫𝐚 𝐒𝐮𝐬𝐤𝐚 z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kisielicach.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został 𝐊𝐚𝐦𝐢𝐥 𝐉𝐞̨𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢 z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września1939 Roku w Iławie.
Podsumowując turniej, Starosta Powiatu Iławskiego 𝐁𝐚𝐫𝐭𝐨𝐬𝐳 𝐁𝐢𝐞𝐥𝐚𝐰𝐬𝐤𝐢, podziękował wszystkim za udział oraz wręczył puchary i statuetki. Wyraził również nadzieję, że dzisiejsza impreza stanie się cykliczna. Na pożegnanie Starosta złożył wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
𝐎𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐭𝐨𝐫𝐳𝐲 𝐭𝐮𝐫𝐧𝐢𝐞𝐣𝐮 𝐩𝐫𝐚𝐠𝐧𝐚̨ 𝐠𝐨𝐫𝐚̨𝐜𝐨 𝐩𝐨𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐳𝐚 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜 𝐰 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐚𝐜𝐣𝐢 𝐢𝐦𝐩𝐫𝐞𝐳𝐲:
* Staroście Powiatu Iławskiego Bartoszowi Bielawskiemu za patronat oraz finansowe wsparcie imprezy
* Dyrekcji ZPSW w Iławie
*  Ryszardowi Żuralskiemu – sędziemu głównemu zawodów
* Justynie Zakrzewskiej – sędzinie stolikowej
* Marioli Konicz i Annie Burkiewicz oraz uczniom klasy II AD Szkoły Branżowej za przygotowanie przepysznych słodkości
* Sklepikowi Szkolnemu w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych za napoje dla zawodników
* Joannie Jankowskiej, Katarzynie Mai Derda oraz Danieli Laskowskiej za nieocenioną pomoc
* Naszym niezastąpionym Kucharkom za przygotowanie smacznych posiłków regeneracyjnych dla zawodników.

𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐳𝐚𝐰𝐨𝐝𝐧𝐢𝐤𝐨𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐠𝐫𝐚𝐭𝐮𝐥𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲. 𝐃𝐨 𝐳𝐨𝐛𝐚𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐳𝐚 𝐫𝐨𝐤 !!!

FOTORELACJA Z TURNIEJU:

Źródło: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie (Tekst i zdjęcia)