Już po raz trzeci, tym razem 4 grudnia 2022 r., odbędzie się Bieg Charytatywny DOBRO WRACA z Iławy do Kisielic. A wszystko, aby umilić święta dzieciom będącym w pieczy zastępczej powiatu iławskiego, z Domu dla Dzieci w Kisielicach, działającym pod egidą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. Jak co roku zbierane będą świąteczne podarunki dla najmłodszych. PCPR wspólnie z grupą Iławscy Biegacze organizuje to przedsięwzięcie. Patronat nad biegiem objął Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski.Zapisy na bieg DOBRO WRACA już trwają:

Link do zapisów


Przewidywany limit uczestników to 150 osób, serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do udziału w tym wydarzeniu. Start biegu  zaplanowany jest na godzinę 9.00 przy iławskim amfiteatrze, meta w Kisielicach przy Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach. Cała trasa liczy około 28 km. Tradycyjnie podtrzymujemy możliwość biegu na różnych dystansach i możliwość dołączenia do biegu w kolejnych punktach, strefy biegacza będą umiejscowione w Ząbrowie, Gałdowie i Łęgowie.

Impreza została objęta patronatem honorowym przez lokalnych samorządowców: Przewodniczącą Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Bernadetę Hordejuk, Starostę Powiatu Iławskiego – Bartosza Bielawskiego, Burmistrza Miasta Iławy – Dawida Kopaczewskiego, Wójta Gminy Iława –  Krzysztofa Harmacińskiego i Burmistrza Kisielic –  Rafała Ryszczuka.

Bieg ma charakter charytatywny nie ma oficjalnego pomiaru czasu, liczy się uczestnictwo. Biegaczy, zamiast wpisowego na bieg, prosimy o przygotowanie podarunków dla dzieci z pieczy zastępczej, będzie to okazja do podzielenia się dobrem, radością, stworzenia atmosfery zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Kontakt do osób koordynujących zbiórkę podarunków: Dom dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach tel. 518 474 589, Radosław Etmański: 664 768 732.

Za uczestnictwo każdy z biegaczy otrzyma pamiątkowy medal wykonany przez dzieci. Zapewniamy smaczny, ciepły poczęstunek, miłą atmosferę, niezapomniane wspomnienia dla Wszystkich.

Do zobaczenia na starcie, czekamy z niecierpliwością na mecie w Kisielicach.


Źródło: Zespół Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Iławscy Biegacze

PLAKAT:


Regulamin biegu:

440_REGULAMIN_Bieg_Dobro_Wraca_2022


A TAK BYŁO PODCZAS MINIONYCH EDYCJI BIEGÓW:

12

Fot. Grupa Biegowa Rezerwowe Psy