Zdjęcie Pocztów Sztandarowych podczas ubiegłorocznej uroczystości na Cmentarzu Komunalnym w Iławie

W czwartek 1 września w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wyszyńskiego w Iławie (przy Pomniku Nieznanego Żołnierza), o godz. 11:00 rozpocznie się uroczystość związana z obchodami 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Tradycyjnie gospodarzem wydarzenia jest  Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, który zaprasza mieszkańców Powiatu Iławskiego, by wspólnie uczcić pamięć walczących i poległych za naszą wolność.

Program uroczystości:

11:00 – rozpoczęcie uroczystości i wprowadzenie Pocztów Sztandarowych

11:10 – Hymn Państwowy w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

11:15 – powitanie zaproszonych gości przez Starostę Powiatu Iławskiego

11:20 – Apel Pamięci Oręża Polskiego

11:30 – uczczenie minutą ciszy ofiar II wojny światowej oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza

11:45 – zakończenie uroczystości.

plakat rocznica