W iławskim Domu Pomocy Społecznej (przy ul. Dąbrowskiego) po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbył się Piknik Rodzinny. Uczestniczyli w nim mieszkańcy domu, ich rodziny oraz przyjaciele. Aktualnie w DPS mieszka 58 osób, co stanowi komplet możliwości domu.

W imprezie rodzinnej DPS uczestniczyło 130 osób. Obecny był m.in. wicestarosta Powiatu Iławskiego, Marek Polański. Spotkanie uświetnił występ seniorów z Uniwersytetu III Wieku, był oczywiście poczęstunek dla wszystkich gości. Jeszcze przed rozpoczęciem pikniku odbyła się w kapliczce DPS-u msza święta celebrowana przez ojca Andrzeja Albiniaka z parafii  Przemieniania Pańskiego   w Iławie, w intencji mieszkańców, ich rodzin oraz pracowników placówki.

dps2

Gości Pikniku przywitał dyrektor placówki Marek Kaucz, który oddał głos Wicestaroście Powiatu Iławskiego Markowi Polańskiemu

dps 4

dps 5