Zespół Szkół w Lubawie wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy. Od wielu lat proponuje w swojej ofercie edukacyjnej profesjonalne kształcenie w zawodzie  elektryk, zarówno w szkole branżowej, jak i technikum. Nasza placówka posiada odpowiednie doświadczenie w nauce tego zawodu, sale lekcyjne wyposażone w odpowiednie, różnorodne pomoce dydaktyczne i naukowe oraz kompetentnych nauczycieli.Wszyscy korzystamy z elektryczności. W dzisiejszych czasach potrzebny jest fachowiec – ELEKTRYK, a żeby on spełnił swoją funkcję, musi zdobyć odpowiednie wykształcenie zawodowe oraz materiały do praktycznej nauki zawodu. Zawód elektryka jest wyjątkowo zróżnicowany. Kształcenie w tym zawodzie to spore wyzwanie, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli zawodu. Praca w zawodzie elektryka wymaga ogromnej wiedzy teoretycznej i umiejętności czysto praktycznych. Aby temu sprostać, ważne jest opanowanie teoretycznych podstaw oraz wykonywanie praktycznych ćwiczeń, które umożliwia odpowiednio wyposażona  szkoła

Dzięki zaangażowaniu Dyrektora oddziału Zbigniewa Nikelewskiego oraz  DUR Marcina Kalbarczyka, IKEA Industry Lubawa w ostatnim czasie doposażyła nowoczesną salę kształcenia praktycznego w ZS Lubawa,  w zawodzie elektryk. Pracowania odpowiada podstawie programowej i  współczesnemu zakresowi dydaktyki. W ramach wsparcia Zespół Szkół w Lubawie otrzymał osprzęt oraz maszyny elektryczne umożliwiające praktyczną naukę zawodu elektryka. Umożliwi to również podniesienie jakości i atrakcyjności prowadzonego w ZS w Lubawie Kółka Technicznego.

ZS w Lubawie  przygotowało się profesjonalnie i odpowiedzialnie na spełnienie marzenia ucznia, który chce realizować się w tym zawodzie. Dzięki nowo nawiązanej współpracy z IKEA Industry Lubawa nasza szkolna pracownia jest w stanie zaoferować różnorodne formy zawodowego kształcenia praktycznego w zakresie zawodu elektryk.

ikea 2ikea 3