Patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Iławskiego. Samorząd Powiatu Iławskiego był także fundatorem pucharów. W otwarciu turnieju brał udział wicestarosta Marek Polański (Fot. M. Rogatty)

We wtorek 23 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, po dwuletniej przerwie, odbył się II Otwarty Powiatowy Turniej Szachowy Uczniów Szkół Podstawowych. Do rozgrywek i walki o puchary i nagrody stanęło 40 zawodników. Fundatorami pucharów i nagród było m.in.  Starostwo Powiatowe w Iławie, ale także Urząd Miasta Iławy oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia PZSzach – Feliks Stachowicz. Rozegrano 6 rund w tempie 10 minut na zawodnika, w trzech kategoriach: młodsi juniorzy – klasy I-III, juniorzy – klasy IV-VI i starsi juniorzy – klasy VII-VIII. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dziewczętom i chłopcom.

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali goście: Starosta Powiatu Iławskiego – Marek Polański Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie Beata Niksa-Żubertowska.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, medale i drobne upominki.

Oto szczegółowa klasyfikacja wszystkich nagrodzonych:

KATEGORIE: I miejsce II miejsce III miejsce
Juniorzy młodsi klasy I-III dziewczęta Zięba Paulina SP ZŁOTOWO Kostyk Rozalia SP 1 IŁAWA Fafińska Zofia SP 5 IŁAWA
chłopcy Żuralski Aleksander SP 5 IŁAWA Matyka Marcel SP1 IŁAWA Marszelewski Miłosz SP ZŁOTOWO

Juniorzy klasy IV-VI

dziewczęta Bolewska Wiktoria SP 1 IŁAWA Wiśniewska Olga SP ZŁOTOWO Karczewska Zuzanna SP 5 IŁAWA
chłopcy Szwarc Filip SP TUSZEWO Jeziorski Dawid SP 4 IŁAWA Falkowski Franciszek SP 5 IŁAWA
Juniorzy starsi klasy VII-VIII dziewczęta Januszewska Katarzyna SP 1 IŁAWA Gewers Amelia SP 1 IŁAWA Śliwińska Aleksandra SP 5 IŁAWA
chłopcy Szwarc Cyprian SP TUSZEWO Licznerski Szymon SP TUSZEWO Cherek Łukasz SP 4 IŁAWA

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy! W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy Darczyńcom za sponsorowanie organizacji turnieju: Sklep ABC i Usługi Transportowe M. M. Przeworscy, Optima. Sklep z art. chemicznymi, papierniczymi i BHP oraz PEN ARTYKUŁY BIUROWE Paweł Hładyszewski – Sklep Firmowy, który udziela uczniom naszej szkoły 10% rabatu na wszystkie artykuły. Bufet, w drożdżówki oraz wodę zaopatrzył nas, tradycyjnie już, Szymon Dzik właściciel Tawerny Kaper. ICK drukowało baner, plakaty i dyplomy. Szkolne zawody szachowe w powiecie iławskim stanowią okazję do spotkania młodych szachistów oraz stanowią dla nich dodatkową zachętę do dalszego zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. Do zobaczenia za rok!

TURNIEJ SZACHOWY FOTORELACJA:

2 szachy3 szachy5 szachy4 szachy6 szachy