9 października Agata Barwińska (MOS Iława) została mistrzynią Europy w olimpijskiej klasie Laser Radial (ILCA 6), a 21 października spotkała się ze swoimi wiernymi fanami w Iławie. Wśród nich był m.in. Starosta  Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, który gratulował mistrzyni. Spotkanie odbyło się w Porcie Śródlądowym w Iławie.

Przypomnijmy, regaty odbyły się 9 października 2021 roku w Warnie (Bułgaria). Sukces ogromny zawodniczki, która niezmiennie reprezentuje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Iławie.W spotkaniu, które odbyło się w Porcie Śródlądowym w Iławie uczestniczyło kilkadziesiąt osób ze środowiska żeglarskiego, byli trenerzy żeglarki, ale także samorządowcy. Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski serdeczne gratulował Agacie Barwińskiej sukcesu, ale również hartu ducha i dyscypliny wewnętrznej, której nie brakuje mistrzyni i od lat dziecinnych. Wręczył list gratulacyjny i upominek w postaci witrażu przedstawiającego żaglówkę klasy Laser Radial. Witraż to dzieło Fundacji Artystycznej „IzaR” z Iławy.

Fot. www.powiat-ilawski.pl (M.Rogatty)