W poniedziałek 25 października odbyło się spotkanie organizacyjne w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie

W poniedziałek 25 października 2021 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie odbyło się spotkanie organizacyjne związane z planowanym II Biegiem charytatywnym „Dobro Wraca” z Iławy do Kisielic. Impreza została objęta patronatem honorowym Starosty Powiatu Iławskiego, Burmistrza Iławy, Wójta Gminy Iława i Burmistrza Kisielic, czyli przedstawicieli wszystkich samorządów przez które przebiega trasa biegu.Impreza została zaplanowana na 5 grudnia 2021 r. Jest to druga edycja Biegu. Trasa, podobnie jak wcześniej, będzie przebiegała przez Iławę, Kamionkę, Ząbrowo, Gałdowo, Stary Folwark, Łęgowo, Kisielice. Start odbędzie się na Bulwarze im. Jana Pawła II (okolice Hali Widowiskowo – Sportowej), natomiast meta przy Domu dla Dzieci w Kisielicach. Ze względów organizacyjnych zakładamy limit uczestników na 150 osób. Natomiast cechą szczególną naszego biegu jest brak oficjalnego pomiaru czasu i możliwość startów z punktów pośrednich tj. Ząbrowa, Gałdowa lub Łęgowa. Nie wszyscy, którzy chcą brać udział w biegu czują, że są na siłach przebiec aż 28 km całej trasy (start z Iławy), więc jest możliwość udziału w biegu na trasie 17 km (start w Ząbrowie), 13 km (start w Gałdowie), 6 km (start w Łęgowie). Zapisy będą odbywały się przez stronę internetową od 29.10.2021 r., link do zapisów będzie zamieszczony na stronie internetowej www.pcprilawa.pl. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni pamiątkowym medalem wykonanym ręcznie przez naszych wychowanków.

Bieg jest okazją do dzielenia się dobrem, przedświąteczną okazją do przekazywania podarunków dla naszych wychowanków Domu dla Dzieci w Kisielicach ale także dla dzieci w pieczy zastępczej na terenie całego powiatu. Wszystkie te dzieci są pozbawione właściwej opieki ze strony swoich rodziców biologicznych, nie mają swojego domu, korzystają z dobroci innych, często obcych osób, które przyjęły je do swoich domów, do swoich rodzin.

Chcielibyśmy aby przedmioty przekazywane podczas akcji były nowe, mogą to być artykuły biurowe, higieniczne, różnego rodzaju bony podarunkowe, z których dzieci mogą skorzystać według własnego upodobania.

Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja, tak jak dwa lata temu, zapewni zarówno obdarowanym, jak również darczyńcom, niezapomniane wrażenia i fantastyczną atmosferę wspólnego spotkania.


Plakat promujący bieg charytatywny

plakat

spotkanie 2

dav


 Fot. Archiwum PCPR Iława