Po raz pierwszy w zawodach wędkarskich o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego uczestniczyła kobieta –  Agnieszka Malinowska, która reprezentowała Gminę Lubawa

W sobotę 25 września 2021 r. nad Małym Jeziorakiem w Iławie odbyły się XXII Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Iławskiego. Udział w nich wzięło 14 zawodników z poszczególnych miast i gmin wchodzących w skład powiatu iławskiego. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej.Od wczesnych godzin porannych zawodnicy rozpoczęli wędkowanie. Dzień okazał się nienajlepszy ze względu na niskie ciśnienie powietrza, co okazuje się ma wpływ także na aktywność ryb pod wodą – poinformował podczas podsumowania zawodów ich sędzia główny Stanisław Niedzielski, który jest także prezesem Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego, współorganizatora zawodów. Jednak wędkarze lubią po prostu wędkować bez względu na pogodę i okoliczności. W tym roku po raz pierwszy w historii jedną z zawodniczek była kobieta, Agnieszka Malinowska z Gminy Lubawa. Serdecznie gratulujemy. Po kilu godzinach łowienia, potem ważenia i mierzenia ryb (większość to leszcze i płotki) sędziowie (sędzia główny Stanisław Niedzielski i Bartosz Masica, pomocnik sędziego) spisali wyniki a ryby zostały wypuszczone z powrotem do wody. Gratulacje i nagrody zawodnicy przyjęli w internacie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, gdzie odbyła się część oficjalna. Samorząd Powiatu Iławskiego, który był organizatorem zawodów, reprezentowała Renata Motylińska, dyrektor wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie, która wręczyła puchary i dyplomy uczestnikom zawodów. Panie z internatu szkoły przygotowały dla wędkarzy ciepły posiłek, za co organizatorzy zawodów bardzo dziękują.

 Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce – Krzysztof Wojtasz (reprezentujący Miasto Lubawa),

II miejsce – Mateusz Garnek (reprezentujący Gminę Lubawa),

III miejsce – Łukasz Laskowski (reprezentujący Miasto Lubawa).

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej otrzymali puchary oraz nagrody.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

I miejsce – reprezentacja Miasta Lubawa w składzie: Krzysztof Wojtasz, Łukasz Laskowski, Przemysław Łątkowski;

II miejsce – reprezentacja Gminy Lubawa w składzie: Marek Mazurowski, Andrzej Mówiński, Wojciech Konkel;

III miejsce – reprezentacja Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego w składzie: Wojciech Kwiatkowski, Mirosław Lignowski, Jarosław Pawłowski.

Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej otrzymali puchary.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody zostały zorganizowane przy współudziale Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego.

Uczestnicy zawodów wędkarskich, sędziowie oraz reprezentacja organizatora przedsięwzięcia Starostwa Powiatowego w Iławie (dyrektor Renata Motylińska oraz Agnieszka Zabłotna)


FOTORELACJA Z ZAWODÓW, CZ. I

 

————————————– CZ. II


www.powiat-ilawski.pl (Fot. M. Rogatty)