W dniach 17 – 20 czerwca 2021 r. w Ośrodku TVP w Sarnówku odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Laserowym Osób Niewidomych i Słabowidzących. Wzięło w nich udział 46 zawodników z 12 klubów z całej Polski. Iławską Morenę reprezentowało aż 12 osób. Jak co roku honorowym patronem mistrzostw był Starosta Powiatu Iławskiego.Wśród kobiet w konkurencji pistolet oraz dwubój zwyciężyła Klaudia Maria Żelazowska z Klubu IKS Morena Iława, zaś w konkurencji karabin wygrała Barbara Moskal z klubu Podkarpacie Przemyśl. Na podium znalazł się również takie zawodniczki jak Ewa Bosek klub Łuczniczka Bydgoszcz oraz Katarzyna Świątek klub Zryw Słupsk. W kategorii mężczyzn w konkurencji karabin Mistrzem Polski został Jarosław Czapski z klubu IKS Morena w pistolecie i dwuboju był 3. W konkurencji pistolet i karabin zwyciężył  Arkadiusz Gęstwiński z klubu Łuczniczka Bydgoszcz. Na podium stanęli również Grzegorz Kłos z klubu Łuczniczka Bydgoszcz, Roman Jagodziński z klubu IKS Morena, Stanisław Szczęsny z klubu Pionek Włocławek.Spokojna okolica i serdeczne przyjęcie niepełnosprawnych przez ośrodek na czele z kierownikiem Andrzej Pepliński pozwoliło na zrelaksowanie się i odpoczynek. Dodatkową atrakcja były „taksówki” w formie żaglówek , które umożliwiały zawodnikom przetransportowanie się do Szałkowa do sklepu a zarazem posmakowanie sztuki żeglarskiej. Nad bezpieczeństwem przepraw czuwali wolontariusze Grzegorz Sikorski oraz Jolanta Kopczyńska.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów po odśpiewaniu hymnu uczczono minutą ciszy Ś.P. Stanisława Piaska oraz innych zarodników, działaczy, trenerów, którzy odeszli od nas w minionym roku.

Organizatorem imprezy był ZKF Olimp a współorganizatorem IKS Morena. Honorowy Patronat nad  impreza objął Starosta Powiatu Iławskiego. Koordynatorem zawodów była Klaudia Żelazowska, sędzią głównym Janusz Licznerski. Pozostałe osoby to: Leonarda Pawłowska, Arkadiusz Szewczyk oraz Marek Rudnicki. Mistrzostwa dofinansowane były przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PFRON. Zawodnicy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Iławie. Nagrody przekazali: Urząd Miasta Iława, Urząd Gminy Iława, Starostwo Powiatowe w Iławie , Sport A-Z, Jacques Battini.


Źródło IKS Morena