Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie organizuje zbiórkę na salę do ćwiczeń dla podopiecznych Domu dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach.  Ma to być prezent na Dzień Dziecka. Pomysłodawcą zbiórki jest Jarosław Granica, wychowawca placówki oraz Piotr Leśniewski, osoba prywatna.


– Zamiast biegu charytatywnego, który nie mógł się odbyć w warunkach pandemii osoby prywatne, w tym przede wszystkim Pan Piotr Leśniewski wpadły na pomysł zbiórki z okazji Dnia Dziecka – mówi Jolanta Rynkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. – Marzeniem każdego młodego człowieka jest mieć takie miejsce, małą siłownię do ćwiczeń, żeby w dowolnej chwili dbać o zdrowie, o kondycję fizyczną i psychiczną, sylwetkę i dobre samopoczucie. Dobrze wiemy, że ruch pozytywnie wpływa na każdego człowieka. Zamierzamy za zebrane pieniądze zakupić sprzęt taki jak  bieżnie, rowery stacjonarne, atlas  a wszystko według idei „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”

W Domu Dla Dzieci Powiatu Iławskiego w Kisielicach  przebywa aktualnie kilkanaścioro podopiecznych – dziewczynek i chłopców w wieku od 8 do 18 lat.


Szczegóły dotyczące zbiórki w poniższym linku:

https://zrzutka.pl/domdzieckawkisielicach


dom dla dzieci zrzutkaplacowka


www.powiat-ilawski.pl