W sobotę 8 maja 2021 r. Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski wspólnie z innymi samorządowcami brał udział w uroczystości związanej z Narodowym Dniem Zwycięstwa, które upamiętnia  zakończenie II wojny światowej w Europie.

Samorządowcy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu Komunalnym w Iławie. Obchody ze względu rygor sanitarny miały charakter symboliczny. Poza starostą Bartoszem Bielawskim obecni byli m.in. Bernadeta Hordejuk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Dorota Kamińska, zastępca burmistrza Iławy, Michał Młotek, przewodniczący Rady Miejskiej w Iławie, Krzysztof Harmaciński, wójt Gminy Iława, Andrzej Brach, zastępca wójta Gminy Iława i Roman Piotrkowski, przewodniczący Rady Gminy Iława. Obecne były także delegacje kombatantów.

f5f3

f4f2