Noś ubranie ochronne podczas przebywania w siedliskach kleszczy (wysokie buty, długie spodnie, bluzy z długim rękawem, nakrycie głowy), unikaj siadania, leżenia na trawie pod krzewami – to tylko część porad, które mają uchronić nas przez kleszczami. Komunikat w tej sprawie wydała właśnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Iławie.

Okres wiosenno- letni sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, chętnie wybieramy się na wycieczki do lasów, pikniki na łonie natury. Przy tej okazji przypominamy o zagrożeniach związanych z ukąszeniem przez kleszcza. Warto zapoznać się z ulotką wydaną przez wydział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie.

plakat kleszcze