Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to projekt edukacyjny, składający się z gry inwestycyjnej i nauki przy pomocy platformy edukacyjnej. Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), Fundacja GPW oraz Partner Strategiczny Fundacja im. Lesława A. Pagi. W projekcie tym uczestniczyło trzech uczniów z kl. 3H (Technikum Rolnicze) Zespołu Szkół w Lubawie.Zespół Szkół w Lubawie reprezentowali uczniowie klasy 3H (Technikum Rolnicze)  tworzący grupę „DAR spółka” w składzie:

  • Dominik Draszewski,
  • Rafał Małolepszy,
  • Adam Ruciński.

W II etapie konkursu zespół „DAR spółka” zajął  4. miejsce ze stopą zwrotu +375,79%.

Finałowy etap konkursu odbył się w dniach 19 – 23 kwietnia br. W finale udział wzięło 20 najlepszych zespołów (po 10 z I oraz II etapu SIGG), które rywalizowały o jak najwyższą stopę zwrotu mając do dyspozycji akcje, ETF-y i kontrakty terminowe notowane na GPW.

Ogłoszenie oficjalnych wyników Gry Finałowej odbyło się 29 kwietnia podczas Gali Finałowej Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej w formule on-line. (link do wystąpienia Dominika podczas Gali: https://youtu.be/nAxinnTHaqg?t=3918)

Zespół „DAR spółka” ostatecznie zajął 15. miejsce.

Uczniom Zespołu Szkół w Lubawie serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszego skutecznego inwestowania!

Więcej informacji na stronie:  https://www.gpw.pl/aktualnosc?cmn_id=110862&title=XIX+edycja+Szkolnej+Internetowej+Gry+Gie%C5%82dowej

https://www.gpw.pl/aktualnosc?cmn_id=110942&title=Podsumowanie+XIX+edycji+Szkolnej+Internetowej+Gry+Gie%C5%82dowej

Autor: Rafał Szczawiński


uczniowie Lubawa