Trudny dla wszystkich czas pandemii spowodował, że również w Porcie Śródlądowym nie omijały nas obostrzenia z nią związane. Musieliśmy odwołać szereg przygotowanych wydarzeń począwszy od obchodów dnia św. Patryka przez szkolenia żeglarskie, warsztaty tematyczne, koncerty, wystawy czy długo oczekiwany Iławski Salon Jachtowy. Mamy jednak nadzieję, że trudne czasy powoli odchodzą w zapomnienie i będziemy mogli wrócić do zaplanowanych wydarzeń przygotowanych dla żeglarzy i osób odwiedzających najpiękniejszy Port w zachodniej części Warmii i Mazur.Do dyspozycji gości i klientów w sezonie oddajemy wszystko co jest niezbędne do żeglarskiego funkcjonowania. Port Śródlądowy https://port-ilawa.pl/ stał się elementem charakterystycznym na mapie Iławy, a turyści często rozpoczynają swój pobyt nad Jeziorakiem właśnie od tego miejsca. W naszej ofercie mamy wiele usług dla wodniaków: wodowanie łodzi z użyciem dźwigu, slipowanie łodzi, zimowanie łodzi w hangarze, korzystanie z prysznica, zmywalni naczyń i pralni, pobór wody i przyłączenie prądu oraz całoroczne usługi naprawcze.

Profesjonalna  obsługa bosmanów i fachowa informacja turystyczna są bez wątpienia naszym znakiem rozpoznawczym. Pozwala to na budowanie bardzo dobrej żeglarskiej atmosfery. Wspomniane – Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej znajdujące się w Porcie – oprócz merytorycznej wiedzy proponuje także do sprzedaży liczne wydawnictwa takie jak: mapy, przewodniki, informatory oraz foldery związane z Jeziorakiem. Klienci informacji mogą również skorzystać z bezpłatnych informatorów związanych z wypożyczalniami sprzętu wodnego oraz bazą noclegową okolic Jezioraka. W portowym kiosku dostępne są gadżety żeglarskie, torby, koszulki etc.

port2


Najbliższy sezon to również nowe otwarcie lokalu gastronomicznego – smażalni „Pod Żaglami” do którego będą prowadziły nowo wybudowane schody. Restauracja  będzie oferowała smażoną rybę oraz inne rybne smakołyki przy dźwiękach szant.

port3

Nowy sezon to również nowe otwarcie lokalu gastronomicznego – smażalni „Pod Żaglami”


W Porcie Śródlądowym dysponujemy dwiema salami, w których odbywają się kursy pozwalające na zdobycie uprawnień motorowodnych i żeglarskich. Wspomniane sale wyposażone są w niezbędny sprzęt co pozwala na organizację spotkań biznesowych oraz  konferencji.

W sezonie letnim w Porcie, kolejny raz swoją bazę będzie miała karetka wodna obsługiwana przez ratowników z iławskiego szpitala. Nie raz się okazało, że obecność medyków pomogła w losowych zdarzeniach amatorom wypoczynku nad Jeziorakiem. W Porcie Śródlądowym stacjonuje również policyjna motorówka, która wraz z doświadczonymi policjantami patroluje jezioro strzegąc naszego bezpieczeństwa. Iławski WOPR to kolejny partner z którym mamy przyjemność współpracować w najbliższym sezonie, a obecność młodych ratowniczek i ratowników pozwala komfortowo wypoczywać naszym gościom tym bardziej, że sąsiadujemy bezpośrednio z plażą miejską.

port4

W sezonie letnim w Porcie, kolejny raz swoją bazę będzie miała karetka wodna obsługiwana przez ratowników z iławskiego szpitala


Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednim sezonie odwiedzi nasz port wielu żeglarzy i turystów. Jesteśmy w pełni przygotowani do działań w nowym sezonie.

CENNIK:

CENNIK USŁUG PORTU ŚRÓDLĄDOWEGO W IŁAWIE
Nazwa usługi wysokość opłaty
 

Wynajem sali konferencyjnej (pierwsza godzina)

100,00 zł
Wynajem sali konferencyjnej (od drugiej godziny) 50,00 zł
Slipowanie łodzi wiosłowych i skuterów wodnych 20,00 zł
Slipowanie łodzi żaglowych i motorowych 40,00 zł
Wodowanie/podnoszenie łodzi z użyciem dźwigu 130,00 zł
Zimowanie łodzi w hangarze 2 000,00 zł
Korzystanie z prysznica (4 min) 5,00 zł
Korzystanie z toalet przy plaży 2,00 zł
Korzystanie z pralki (1 cykl) 10,00 zł
Zimna woda w zmywalni naczyń (5 min) 1,00 zł
Ciepła woda w zmywalni naczyń (5 min) 2,00 zł
Opróżnianie toalet chemicznych 5,00 zł
Odbiór nieczystości płynnych (jednorazowy zrzut ścieków) 5,00 zł
Przyłączenie – pobór wody (porcja-50 litrów) 5,00 zł
Przyłączenie prądu (1 kWh) – według obowiązujących stawek operatorów energetycznych
Postój jednostek pływających
Do 5 godzin 10,00 zł
Doba (24 godziny) 30,00 zł
Sezon (15.IV – 15.X; tylko miejsca rezydenckie) 2 500,00 zł
Postój statku pasażerskiego
1 godzina 20,00 zł
Doba (24 godziny) 60,00 zł
Sezon (15.IV – 15.X) 3 500,00 zł
Usługi naprawcze jednostek pływających (awaryjne i bieżące)
1 roboczogodzina 50,00 zł


1) Korzystanie z WC i umywalek oraz dostęp do Internetu dla klientów Portu są bezpłatne.

2) Zasady korzystania z obiektu przez Komendę Powiatową Policji w Iławie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Iławie regulują odrębne dokumenty.
3) Wszystkie ceny są cenami brutto.


Z żeglarskim pozdrowieniem

Marcin Woźniak

Port Śródlądowy w Iławie