W niedzielę 18 kwietnia, tuż przed meczem Klubu Sportowego Constract Lubawa z Futsalem Leszno, który odbywał się w Lubawie, przedstawiciele Powiatu Iławskiego uhonorowali zawodników, którzy reprezentują region i powiat w kadrze narodowej futsalu. Są także autorami historycznego awansu reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w Futsalu, które odbędą się w Holandii w 2022 roku.Mowa o Tomaszu Luteckim, Tomaszu Kriezelu oraz Sebastianie Grubalskim. To m.in. dzięki nim możliwy był ten świetny wynik i historyczny, bo trzeci, awans Polski do Euro. W imieniu Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego zawodników uhonorował Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie a w imieniu radnych powiatowych, Marek Borkowski, przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego.  Poza trzema zawodnikami z KS Constract Lubawa obecny był też Sebastian Wojciechowski z drużyny Futsal Leszno, który także przyjął gratulacje od przedstawicieli Powiatu Iławskiego.

Podziękowania i upominki na ręce zawodników złożyli także prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marek Łukiewski, wójt Gminy Lubawa Tomasz Ewertowski oraz prezes klubu KS Constract Lubawa Kamil Gorczyca.


Gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Futsalu będzie Holandia. W turnieju wystąpi 16 zespołów.  ME w futsalu odbyły się dotychczas jedenaście razy. Zwyciężali Hiszpanie (1996, 2001, 2005, 2007, 2010, 2012, 2016), Włosi (2003, 2014), Rosjanie (1999) i Portugalczycy (2018).

Niedzielny mecz w Lubawie zakończył się  zwycięstwem KS Constract Lubawa 3:2.

Constract 1

zawodnicy

zaw.2f1f2f4f5

Fot. Paweł Jakubowski