Działalność biblioteki szkolnej Zespołu Szkół w Lubawie to nie tylko wypożyczanie książek, to także konkursy, w których coraz więcej uczniów bierze udział – i to mimo pandemii. Jednym z nich jest konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą kartkę Walentynkową z życzeniami”.Kartka walentynkowa to najprostszy sposób zakomunikowania drugiej osobie jak ważna jest dla nas i jakim uczuciem ją darzymy. Choć wielu uważa, że Walentynki są świętem silnie skomercjalizowanym, a w sklepach na każdym niemal kroku widać walentynkowe upominki i kartki z motywem serduszek, to jednak warto spojrzeć na to święto nieco inaczej. W Zespole Szkół w Lubawie traktujemy Walentynki jako dzień, w którym ofiarujemy osobom, które kochamy, swój czas, uwagę, a także wyjątkowy upominek od serca. Obchody walentynkowe trafiły do Polski  wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku.

Także i w naszej szkole odbył się jak co roku konkurs plastyczny  na „Najpiękniejszą kartkę Walentynkową z życzeniami” zorganizowany przez nauczyciela biblioteki Magdalenę Miszczak. Mimo nauczania zdalnego frekwencja w konkursie była rekordowa.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, wyobraźni oraz umiejętności wyrażania własnych uczuć, myśli i doznań środkami wyrazu plastycznego.

Przy ocenie nadesłanych kartek jury wzięło pod uwagę pomysł, staranność wykonania oraz wkład pracy przy wykonywaniu walentynek. Postanowiono ostatecznie przyznać następujące nagrody:

1 miejsce –  Wiktoria Adamkiewicz kl. 3C oraz Amelia Truszkowska kl. 2Hgi,

2 miejsce – Magdalena Markowska kl. 1G oraz Oliwia Sobota kl. 1A,

3 miejsce – Jagoda Obuchowska kl. 1M oraz Dominika Truszczyńska kl. 4H.

Przyznano także wyróżnienia następującym osobom: Wiktoria Smiglewska kl. 2B8, Weronika Bielicka kl. 3G, Katarzyna Truszczyńska kl. 4H, Wiktoria Ewertowska kl. 4H, Paulina Nowakowska kl. 2D8, Natalia Zawadzka kl. 3A, Monika Filipkowska kl. 3G, Sylwia Szczepańska kl. 1H, Weronika Baranowska kl. 1M Natalia Staniszewska kl. 4H.

Laureaci otrzymają nagrody książkowe oraz dyplomy. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Przygotowała: Magdalena Miszczak (Zespół Szkół w Lubawie)


Walentynka LubawaPraca Amelii Truszkowskiej z kl. 2Hgi


walentynka 2raca Dominiki Truszczyńskiej z kl. 4H


walentynka 3Praca Jagody Obuchowskiej z kl. 1M


walentynka 3Praca Magdaleny Markowskiej z kl. 1G


walentynka 4

walentynka 5

Praca Oliwii Soboty z kl. 1A


walentynka 6Praca Wiktorii Adamkiewicz z kl. 3C