Można już składać wnioski na dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych – informuje Jolanta Rynkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie.



Można to zrobić drogą elektroniczną –  w systemie SOW [https://sow.pfron.org.pl/] gdzie wypełnia się formularze wniosków.  Jeśli Wnioskodawcy nie posiadają podpisu elektronicznego ani profilu zaufanego, mogą wypełnić wniosek w Systemie SOW, a następnie go wydrukować i dostarczyć do Jednostki Samorządu Terytorialnego. Co ważne, wniosek uzupełniony w Systemie SOW przez Wnioskodawcę, może być na prośbę Wnioskodawcy zaakceptowany (autoryzowany) przez realizatora i procedowany elektronicznie, bez konieczności ponownego wprowadzania danych.

Realizatorem jest oczywiście Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. Pracownicy PCPR udzielają informacji pod numerem telefonu 89 649 04 50, wew. 63 i 54. Mimo pandemii wnioski są przyjmowane na bieżąco, wystawione są pojemniki, do których można wkładać wnioski i inne dokumenty, telefonicznie można również umawiać się z pracownikami PCPR.

wniosek online


Źródło: PCPR Iława