Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu pt. „Pamiątka regionu Warmii i Mazur”. Będzie on trwał do 20 czerwca 2021 roku. W konkursie przewidziano nagrody pieniężne.Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego poszukuje atrakcyjnej pamiątki turystycznej regionu i temu właśnie ma służyć konkurs. Idea jest taka, by prace nawiązywały do charakteru Warmii i Mazur, a także do jego dziedzictwa kulturowego.  Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy innej dziedziny rękodzieła artystycznego. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace.

Konkurs składa się z dwóch etapów – oceny przez komisję konkursową (do 15 lipca), a następnie oceny przez internautów (od 16 do 31 sierpnia).


W pierwszym etapie Konkursu laureatom przyznane będą nagrody pieniężne w wysokości:

NAGRODA I Stopnia: 4.500,00 zł brutto;

NAGRODA II Stopnia: 2.500,00 zł brutto;

NAGRODA III Stopnia: 1.500,00 zł brutto.

W drugim etapie konkursu (głosowanie internautów) zostanie przyznana główna nagroda pieniężna w wysokości 1.500,00 zł brutto.


Ta inicjatywa organizowana jest przez nasz samorząd od 2007 roku tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 600 prac. Cieszymy się, że możemy współpracować z artystami nie tylko z naszego regionu, ale również z całej Polski. I każde dzieło jest ściśle związane z każdym zakątkiem Warmii, Mazur i Powiśla, które są przecież bardzo zróżnicowane pod wieloma względami.

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2021 roku.

W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko ponad 40 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Łuczyńska za pracę „Kubki żeglarskie Warmii i Mazur w kuferku”.

DO POBRANIA:
– Regulamin konkursu
– Karta zgłoszenia