Pierwszą osobą zaszczepioną na Covid-19 w iławskim szpitalu  był Jerzy Kruszewski, z-ca dyrektora ds. Lecznictwa, Koordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego

Poniedziałek 4 stycznia 2021 roku był ważnym dniem dla Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Tego dnia ruszyły bowiem szczepienia przeciwko COVID-19 !– W poniedziałek o godzinie 7:40 otrzymaliśmy pierwsze 180 dawek szczepionki – czytamy na fb szpitala. – Już o 10:30 zaszczepiono pierwszą osobę, którą był Jerzy Kruszewski, z-ca dyrektora ds. Lecznictwa, Koordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego. Drugą osobą była Małgorzata Osmańska, specjalista ds. epidemiologii.  Ogółem w poniedziałek 4 stycznia zaszczepionych zostało 66 osób, był to personel zarówno medyczny jak i niemedyczny. Szczepienia przebiegły sprawnie, bez najmniejszych komplikacji. Otrzymane szczepionki musimy wykorzystać do 8 stycznia do godz. do godz. 6:04.Dzień później, tj. 5 stycznia, nastąpiły kolejne szczepienia, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród personelu.


Dzień 1 szczepień:

Kruszewski szczepienie


Dzień 2 szczepień:

FOT. ARCHIWUM SZPITALA


PRZYPOMINAMY!

Bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Dzwoniąc pod numer 989, otrzymasz najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi.

Po 15 stycznia 2021 r. przez infolinię będzie możliwość zapisywania się na szczepienie.

Blisko 500 konsultantów przez całą dobę, siedem dni tygodniu, odpowiada na pytania dotyczące zarówno organizacji szczepień, jak i kwestii związanych z samym podaniem szczepionek, między innymi: Kto i kiedy może się zaszczepić?,  W jaki sposób i gdzie będzie można zapisać się na szczepienie?; Czy można zaszczepić się po przebyciu COVID-19?; Jak przygotować się do szczepienia?;  Czy szczepionka jest refundowana?

Informacje są udzielane w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim, ukraińskim. Numer dla osób z Polski: 989

Dla osób telefonujących z zagranicy oraz dla abonentów operatorów nie obsługujących numerów specjalnych: (22) 62 62 989

Dla zainteresowanych, w dni robocze od godziny 8:00 do 16:00, dostępny będzie również wideo czat na stronie gov.pl/szczepimysie. Pytania można również przesłać na adres: szczepionki@nfz.gov.pl