Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kampanie „Słodki, słodszy… cukrzyca!”, przygotowaną we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków. Przedsięwzięcie ma na celu budowanie społecznej świadomości o najczęstszych i najbardziej zgubnych nawykach, wprost przyczyniających się do otyłości i cukrzycy, oraz edukowanie w kwestii nowych korzystnych zdrowotnie wyborów.Głównym celem kampanii jest promocja zmian w stylu żywienia oraz uświadomienie Polakom jak dużo cukru spożywamy bezwiednie. W ramach przedsięwzięcia, promowany jest spot „Nie przesadzaj, nie przesładzaj!” Dostępny jest na kanale YouTube AkademiaNFZ. Ponadto w każdy poniedziałek począwszy od 16 listopada przez siedem kolejnych tygodni, w programie Pytanie na Śniadanie w TVP2 eksperci uświadamiają widzów jak cukier i słodycze zakorzeniły się w codziennym życiu – od zakupów po przekąski czy nagradzanie dzieci.

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia chciałby  być partnerem w trosce o zdrowie mieszkańców Powiatu Iławskiego. W tym celu przygotowane zostały materiały poświęcone edukacji w profilaktyce cukrzycy oraz zasadom czytania etykiet produktów spożywczych pod względem zawartego w nich cukru.

Wszelkie materiały związane z profilaktyką cukrzycy, otyłości dostępne są również na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/.