Nie żyje Jan Kamiński, oddany wieloletni działkowiec, prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Grządka” w Iławie, Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców na Warmii i Mazurach.

Kondolencje

Created with GIMP

Śp. Jan Kamiński był działkowcem Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Grządka” od 1972 roku, był także prezesem tego ogrodu. Od 1975 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców na Warmii i Mazurach. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski, posiadacz  tytułu Prezesa Tysiąclecia i „Zasłużonego dla miasta Iława”. Pełnił też funkcję prezesa Kolegium Prezesów, które istnieje w Iławie i zrzesza działkowców z Iławy, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Susza, Kisielic i Zalewa. Reprezentował także Powiat Iławski podczas spotkań z działkowcami z partnerskiego Powiatu Hof z Niemiec.

Fot. Archiwum „Gazety Iławskiej”